Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 6.01.2024 r.

          OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6.01.2024

      W Uroczystość Objawienia Pańskiego wspominamy mędrców ze Wschodu, którzy oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi i w ten sposób uznali Go za Boga. My również, za ich przykładem, oddajemy Dziecięciu hołd uznając w Nim naszego Pana i Zbawiciela”. Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam, że nowo narodzony Mesjasz przyszedł do wszystkich ludzi i pragnie, aby był znany i przyjmowany na całym świecie. Oddając dzisiaj pokłon Nowonarodzonemu jak trzej Mędrcy – ofiarujmy Mu swoje dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności. Ten sam Jezus jest obecny podczas każdej Mszy Świętej i posyła również nas, abyśmy szli do współczesnego świata i dawali świadectwo o Nim i o Jego miłości.  

  1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i przybyłych do naszej parafii Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego i bezpiecznego świętowania w naszej wspólnocie…
  2. Dzisiaj o godz. 10.30 z rynku w Trzcianie wyruszy do kościoła Orszak Trzech Króli, organizowany już po raz 16 w naszej ojczyźnie w wielu miejscach i parafiach w Polsce i zagranicą a w naszej Parafii po raz trzeci… Dziękujemy serdecznie wszystkim – na czele z p. Wójtem i władzami naszej Gminy i poszczególnych miejscowości, wszystkim organizatorom, zaangażowanym w to wydarzenie, trzem Królom, Strażakom, naszemu chórowi, Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich i wszystkim uczestnikom Orszaku, także za publiczne świadectwo i manifestację radości i wiary, podążając za gwiazdą tak jak Mędrcy ze Wschodu, aby spotkać i pokłonić się Dzieciątku Jezus.
  3. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli, modlimy się za misjonarzy i misjonarki, pracujących w krajach misyjnych, szczególnie pochodzących z naszej diecezji, w Dniu Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Dziękujemy serdecznie za ofiary na tacę przeznaczone na cele misyjne na Krajowy Fundusz Misyjny. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w kolędzie misyjnej, wszystkim opiekunom i rodzicom dzieci. Kolędnicy misyjni zebrali 5.440 zł. na misje. Bóg zapłać wszystkim za dar serca.
  4. Dzisiaj Msze Św. są tak jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. zgodnie z wielowiekową tradycją chrześcijańską poświęcamy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Złoto – przeważnie obrączki ślubne – są symbolem miłości i wierności Bogu i człowiekowi. Kadzidło jest symbolem naszej modlitwy, wznoszonej do Boga jak dym wonnego kadzidła. Mirra i kreda symbolizują wonności jakimi namaszczono Jezusa po Jego śmierci.
  5. Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2024. Przed każdą Mszą świętą można zabrać zapakowane kadzidło i kredę z przedsionków kościoła, a po Mszach świętych złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby szkoleń młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Bóg zapłać!
  6. Dzisiaj jeszcze o 13.30 pogrzeb śp. Sabiny Dudek z Trzciany a jutro także o 13.30 pogrzeb śp. Joanny Pietroń z Trzciany. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…

 

NA RADOSNE ŚWIĘTOWANIE WSZYSTKIM SZCZĘŚĆ BOŻE!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content