Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Akcja Katolicka

Akcja Katolicka to świeckie stowarzyszenie, którego celem jest współpraca z Kościołem hierarchicznym. Ma ona za zadanie wspierać działalność duszpasterską w parafiach.

W naszej parafii AK podejmuje różnego rodzaju działania. Organizuje  pielgrzymki do ciekawych miejsc i sanktuariów,  włącza się w liturgię poprzez udział w nabożeństwach różańcowych czy nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Wspiera coroczną akcję Kolędników Misyjnych.

Parafialny oddział AK bierze również udział w przedsięwzięciach organizowanych Przez AK Diecezji Tarnowskiej. Corocznie nasi przedstawiciele wyjeżdżają na wykłady organizowane w ramach „Dnia społecznego” w Gródku nad Dunajcem oraz biorą udział w uroczystościach związanych ze świętem Chrystusa Króla, które jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej.

Średnio raz na dwa lata Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi modlitwę różańcową w radiu RDN Małopolska.

Wszystkich chętnych  do wspierania takiej działalności prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem, który udzieli szczegółowych wskazówek dotyczących przystąpienia do stowarzyszenia.

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Warto odwiedzić

Skip to content