Liturgiczna Służba Ołtarza

Służą Bogu, który jest miłosierdziem

Grupa lektorów i ministrantów w naszej parafii nie jest co prawda liczna, ale odznacza się dobrym przygotowaniem do pełnienia posługi Ołtarza. Mamy lektorów, którzy poświęcają wiele czasu i trudu, aby nieustannie pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności na kolejnych kursach wtajemniczających w misterium liturgii. W niewielkiej grupie, w której wszyscy się dobrze znają łatwiej jest dzielić się doświadczeniem, a tym samym prowadzić permanentną formację ministrancką i lektorską. Łatwiej jest również o autentyczne więzi koleżeństwa i przyjaźni. Niemniej jednak, jesteśmy otwarci na nowych kandydatów do posługi ministranckiej i lektorskiej. Mamy nadzieję, że Służba Liturgiczna w naszej parafii, rozrastając się w miarę zwiększania się liczby mieszkańców naszych miejscowości zachowa wartości, które dotychczas wypracowała.

Zapraszamy kandydatów na ministrantów i lektorów a także ministrantów i lektorów, którzy otrzymali formację w innych parafiach ale zamieszkali niedawno na terenie naszej parafii.