Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Pierwsza Komunia Święta dla uczniów obecnych klas drugich: 11.05.2025 r.

Szanowni Rodzice!

V Synod Diecezji Tarnowskiej – który wszedł w życie 31 marca 2024 roku – przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, a uczęszczają na religię do szkół poza naszą parafią, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca. Nie ma konieczności zapisywania dzieci, które uczestniczą w lekcjach religii w szkole w Trzcianie lub Łąkcie Dolnej. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po porannej Mszy św. oraz w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy świętej.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w naszej parafii w II niedzielę maja, czyli dla uczniów obecnych klas drugich będzie to 11 maja 2025 roku. 

W razie pytań można kontaktować się z ks. Proboszczem w parafii Trzciana.

Na dobre przygotowanie do tego ważnego wydarzenia w rodzinie i parafii: Szczęść Boże!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content