Eucharystia jest wydarzeniem, które łączy ludzi na całym świecie, bez względu na odległość, narodowość, wiek czy inne różnice. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o tym, że każdy człowiek jest dzieckiem Boga i jest powołany do zbawienia. Prośmy Pana o ducha miłości i modlitwy za ludzi, którzy wciąż są daleko od Niego, abyśmy kiedyś spotkali się w niebie jako jedna Boża rodzina.
W III niedzielę sierpnia serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
Jutro (w poniedziałek) z Tarnowa wyruszyła 44 PPT na Jasną Górę. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, szczególnie z grupą pielgrzymów z naszego dekanatu, która idzie w grupie bocheńskiej nr 6 – i codziennie – aż do zakończenia pielgrzymki – do 25.08 – będziemy się za nich modlić w czasie nabożeństw. Zachęcamy też do duchowego pielgrzymowania i osobistej modlitwy.
O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Janiny Kukli i p. Haliny Mech.
Dziękujemy serdecznie rodzinom za sumienne sprzątanie i dbanie o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny: Andrzeja Burdy, Marka Zdebskiego, Romana Kukli, Doroty Łyduch, Klaudiusza Mikołajka, Konrada Rączki, Adama Konopki i Kazimierza Tracza.
W sobotę 22 sierpnia rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci M. Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Program nabożeństw jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
W ubiegłym miesiącu o pomoc do naszej Parafii zwrócili się rodzice chorej, 7 letniej Kasi z Nowego Rybia. Kasia urodziła się jako skrajny wcześniak, z diagnozą mózgowego porażenia dziecięcego. Nie może chodzić samodzielnie i wymaga intensywnych ćwiczeń, rehabilitacji i wielopłaszczyznowej terapii. Kasia ma swoją stronę na FB, „ Waleczna Kasia”.. więc tam możemy znaleźć więcej informacji. Odpowiadając pozytywnie na prośbę rodziców pomóżmy choremu dziecku składając ofiarę – dar serca do puszek w przyszłą niedzielę po mszach św. Rodzice chorego dziecka będą bardzo wdzięczni za każdą złotówkę.
Wszystkim Dobrodziejom naszej Parafii, Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, a szczególnie Ks. Proboszczowi z racji poniedziałkowych imienin – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
Na koniec smutna informacja: jutro o godz. 15.30 pogrzeb śp. Stefana Wojasa z Trzciany – Glinika. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu.
SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY

