Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Odpustowa – 9.07.2023 r.

1. W II niedzielę lipca w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty P. i M. – Patronki naszej Parafii. Uroczystość odpustowa to okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu za wszystkie łaski, jakich udziela naszej wspólnocie przez całą historię istnienia Parafii. Serdecznie witamy wszystkich uczestników odpustowej Eucharystii – Parafian i miłych Gości, a szczególnie ks. Prałata Piotra Cebulę – dyrektora Wydziały Małżeństw i Rodzin Kurii diecezjalnej w Tarnowie, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.00. Ks. Prałatowi serdecznie dziękujemy za ochotne przyjęcie prośby o wygłoszenie Słowa Bożego wczoraj na Cmentarzu i dzisiaj na wszystkich Mszach św. i przewodniczenie sumie odpustowej.. za modlitwę w intencji naszej Parafii i wszelką życzliwość….Dzisiaj porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.. Skorzystajmy wszyscy z możliwości zyskania odpustu (darowania kary za grzechy odpuszczone), przychodząc licznie do naszej świątyni.. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby każdy został obficie obdarowany duchowymi darami, otrzymanymi od Boga za przyczyną św. Małgorzaty naszej Patronki,…która jako perła wśród męczennic – jest patronką ze wstawiennictwa słynąca, broniąca od ognia i burzy, opiekunką rolników chroniącą płody ziemi a także jest wsparciem dla ludzi w ciężkich sytuacjach życiowych..

2. We czwartek 13 lipca wypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty. Zapraszamy także w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Kazania na tych Mszach wygłosi do nas Ks. Bogdan Stelmach – proboszcz z pobliskiego Pasierbca… Msza św. o godz. 18.00 będzie połączona z Nabożeństwem Fatimskim – 3 w tym roku – które właśnie w tym dniu wypada. Tym bardziej zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie i wspólnej modlitwy..

3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.4. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Łukasza Ferenca, Janusza Szczura, Pawła Judki, Jacka Rzepeckiego, Piotra Matrasa, Wacława Dyrdała, Stanisława Tracza, Genowefy Dyrdał, Jana Gierka i Władysława Banasia.

5. Parafialny Zespół Caritas organizuje w dniu 19 lipca /środa/ pielgrzymkę do Sanktuarium M.B.Szkaplerznej w Czernej dla seniorów i osób samotnych. Zapisy w zakrystii. Szczegóły podamy za tydzień, są też w gablocie ogłoszeń.

6. Dzisiaj nasza młodzież z KSM-u rozprowadza słodycze odpustowe. Dar serca złożony przy tej okazji będzie przeznaczony na działalność KSM-u….

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i zaangażowali w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości Odpustowej; Najpierw Ks. Prałatowi Piotrowi Cebuli za ochotne przyjęcie prośby o wygłoszenie Słowa Bożego wczoraj na Cmentarzu i dzisiaj na wszystkich Mszach św. i przewodniczenie sumie odpustowej.. za piękne, pouczające Słowo Boże, za modlitwę w intencji naszej Parafii i wszelką życzliwość.. bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Pawłowi Kłósek za ofiarowanie kwiatów na ustrojenie wnętrza świątyni…Panu Organiście Stanisławowi za całościowe dbanie o czystość świątyni i wszelkie prace przed odpustowe, także za przygotowanie śpiewów liturgicznych; orkiestrze z Leszczyny oraz dyrygentowi Panu Krzysztofowi Wołowcowi za uświetnienie i ubogacenie swoją grą dzisiejszej liturgii; Liturgicznej Służbie Ołtarza, druhom Strażakom, chórowi parafialnemu, dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali Parafii na potrzeby odpustu wszelkie dary serca: produkty spożywcze, warzywa, wyroby cukiernicze a szczególnie właścicielom restauracji „Arkadia” Państwu Magdalenie i Marcinowi Radzięta; przedstawicielom władz naszej Gminy na czele z Panem Wójtem wraz z Małżonką… Wyrazy serdecznej wdzięczności składam członkom Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Sponsorom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom  naszej Parafii i wszystkim obecnym na dzisiejszej uroczystości – Parafianom i Gościom – którzy modlitwami i ofiarami wspierali przez ostatnie lata i nadal wspierają naszą Parafię i wszelkie prace inwestycyjne w Parafii. Niech wszystkim Pan Bóg hojnie wynagrodzi a św. Małgorzata – nasza Patronka wyprasza dla Was potrzebne łaski..

Dziękujemy także Kapłanom z dekanatu Lipnica Murowana za obecność i modlitwę i tym kapłanom, którzy przebywają na urlopach ale łączą się z nami duchowo, podziękowania składam na ręce ks. Dziekana ze Starego Wiśnicza. Dziękuję księżom Rodakom za obecność, modlitwę i wszelką pomoc i dobre słowo… Niech św. Małgorzata nasza Patronka wyprasza wszystkim uczestnikom tej odpustowej Uroczystości łaskę silnej wiary, nadziei i miłości i Boże błogosławieństwo na każdy dzień….

8. W dniu dzisiejszym, z racji Imienin naszej Patronki możemy zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Aby wypełnić te warunki pomódlmy się w intencjach, które wyznacza Ojciec św. Franciszek…..

9. Intencje mszalne na nowy tydzień znajdziemy na stronie internetowej Parafii i w gablocie ogłoszeń..

 

NA RADOSNE ŚWIĘTOWANIE IMIENIN NASZEJ PATRONKI PRZYJMIJMY BOŻE  BŁOGOSŁAWIEŃSTWO……

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content