Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 9.06.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.06.2024

    W świecie, którego doświadczamy, często napotykamy bolesne skutki grzechu. Odczuwamy niepokój, dysharmonię, nieład, pogubienie. Dlatego też ufni w Boże miłosierdzie przychodzimy na niedzielną Eucharystię, by Boża obecność naprawiła w nas to, co grzech tak mocno zaburzył. Wierzymy, że doświadczenie nieprzyjaźni, które jest działaniem złego, może naprawić tylko Bóg. To Jezus, który pokonał grzech, zło i szatana na drzewie krzyża, chce nas pojednać z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Czerpmy z ołtarza Pana duchowe siły do przezwyciężania szatańskiego chaosu, w dzisiejszym świecie, który chce nas odłączyć od miłości Boga. Niech nasze zgromadzenie Bóg napełnia swoją mocą, dzięki której szatan nie będzie mógł nam uczynić niczego złego.

 1. Na niedzielnej Eucharystii serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace remontowe i inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać… Dziękujemy także właścicielom Delikatesów Centrum i Biedronki w Trzcianie oraz anonimowemu Dobrodziejowi za ofiarowanie słodyczy dla naszych dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Za dar serca i wszelką życzliwość niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi.
 3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel.
 4. We czwartek 13-go czerwca zapraszamy na drugie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie różaniec fatimski, a następnie procesja wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej. Matce Bożej będziemy polecać nasze rodziny, Parafię i modlić się o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie i o zachowanie nas od nieszczęść i wojny.
 5. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Piotra Krawczyka, Anny Janioł, Zbigniewa Dudka, Marii Szaraj, Wiesława Szaraja, Kazimierza Polka, Dariusza Gaworczyka, Stanisława Piskorza, Andrzeja Dyrdała i Stanisława Jarosza.
 6. Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice i jubileusze  –  a wśród nich Ks. Profesorowi Antoniemu Paciorkowi – z okazji czwartkowych imienin – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 7. V Synod Diecezji Tarnowskiej – który wszedł w życie 31 marca 2024 roku – przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, a uczęszczają na religię do szkół poza naszą parafią, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca. Nie ma konieczności zapisywania dzieci, które uczestniczą w lekcjach religii w szkole w Trzcianie lub Łąkcie Dolnej. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po porannej Mszy św. oraz w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy świętej.Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w naszej parafii w II niedzielę maja, czyli dla uczniów obecnych klas drugich będzie to 11 maja 2025 roku. 

  W razie pytań można kontaktować się z ks. Proboszczem w parafii Trzciana.

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content