Ogłoszenia parafialne: 8.09.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP – 8.09.2024

Od pierwszych wieków Kościół obchodzi uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jako jedną z najważniejszych uroczystości maryjnych. Ta, która nosi zaszczytny tytuł Bogurodzicy, przyszła na świat jako wymodlona u Boga córka starszych wiekiem małżonków Joachima i Anny. Wzrastała w rodzinie, otoczona miłością i troską, przekazem wiary i żywą modlitwą. To nie tylko Boża łaska, ale i przykład rodziców ukształtował Ją na tę, która w chwili, „gdy nadeszła pełnia czasu” (zob. Ga 4,4), powiedziała Bogu: „Niech mi się stanie według słowa Twego” (zob. Łk 1,38). Niech dzisiejsze święto, które gromadzi nas w naszej świątyni, będzie zaproszeniem do troski o nasze korzenie, o naszych bliskich, ale i o to, abyśmy Bogu zawsze potrafili mówić „tak”.

1. W drugą niedzielę września serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.
  2. W naszej wspólnocie przeżywamy dzisiaj Gminne Dożynki. Dziękujemy dobremu Bogu za szczęśliwe tegoroczne zbiory, dobre plony i wszelkie prace polowe, i modlimy się za wszystkich rolników, sadowników i ogrodników. Msza św. dziękczynna z poświęceniem wieńców o godzinie 14.00. I będzie to ostatnia Msza św. w dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Dzisiaj także rozpoczyna się w Kościele XIV „Tydzień Wychowania” i tzw. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
  4. Dzisiejsza II niedziela miesiąca to dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich Sponsorów, Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane  w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace inwestycyjne. Przed nami renowacja cmentarza. Szczegóły podamy wkrótce. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać! Natomiast w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa.
  6. W piątek 13-go września zapraszamy na piąte w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie różaniec fatimski.  M.B. Fatimskiej będziemy polecać nasze rodziny i modlić się o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie… Po różańcu procesja z figurką M.B.Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich kto tylko może do wspólnej modlitwy i prosimy przynieść ze sobą lampiony lub świece.
  7. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

członków Akcji Katolickiej – we środę po Mszy wieczornej

lektorów i młodzież z KSMu – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie

scholę dziewcząt – w piątek o 17.00;

młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wszystkich chętnych, którzy do KSMu chcieliby wstąpić zapraszamy w piątek o 19.30 na nowej plebani

do posługi ministranta zgłosiło się 3 chłopców – zapraszamy ich i nowych, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do ich grona – na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w kościele

8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Jakuba Muchy, Wiesława Kukli, Bernadetty Król, Wiesława Kukli, Rafała Burka, Michała Mecha, Michała Tobiasza, Waldemara Pyznara, Andrzeja Zatorskiego i Jacka Mecha.

9. Także w sobotę będziemy obchodzić Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Niech to Święto przypomni nam o szacunku należnym Krzyżowi, który jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. Msze św. w tym dniu będą o 6.30 i o 18.00. Pół godziny przed Mszą św. czyli o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

11. Jeszcze ogłoszenia na prośbę Rad Sołeckich: sołtys Trzciany informuje, że 3 rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będą pobierane w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Trzcianie we  czwartek i w piątek /12 i 13.09/ od godz. 12.00 do 15.00; podobnie i sołtys Łąkty Dolnej – w piątek i w sobotę /13 i 14.09/ od godz. 8.00 do 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie D. Natomiast Pani Sołtys Ujazdu: w piątek od 18.00 do 20.00 i w sobotę od godz. 8.00 do 10.00 w budynku Wiejskiego Domu Ludowego w Ujeździe…
12. Jutro – 9.09. o godz. 19.00 w restauracji „U Lecha” w Trzcianie odbędzie się zebranie dla mieszkańców naszej gminy, dotyczące pozyskania środków na ocieplenie, wymianę okien/drzwi, oraz zasad kontroli palenisk. Spotkanie poprowadzą ekoradcy. Więcej informacji na ten temat na tablicy ogłoszeń.

13. „Wójt Gminy Trzciana serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do termomodernizacji i zmiany sposobu ogrzewania budynków. Spotkanie poprowadzi pracownik Stowarzyszenia EkoMonterzy, oficjalnego operatora posiadającego autoryzację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.  Spotkanie dla mieszkańców Łąkty Dolnej  odbędzie się w najbliższy czwartek 12 września o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Łąkcie. W najbliższym czasie  pracownicy Stowarzyszenia będą również na terenie naszej parafii rozpowszechniać ulotki dotyczące spotkań oraz programu Czyste Powietrze.”