Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 7.07.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024

     Chrystus przychodzi do nas podczas tej Eucharystii i staje między nami, jak niegdyś między swoimi rodakami w Nazarecie. Pragnie pouczyć nas swoim słowem i umocnić swoim Ciałem. Jednak z naszej strony trzeba mocnej wiary, byśmy nie powątpiewali o Nim, ale uwierzyli w Jego obecność tu i teraz oraz w Jego moc, która może nas uświęcić. O tę silną wiarę, byśmy przyjęli Go do swego życia, w którym On chce działać będziemy także prosić w czasie dzisiejszej adoracji Najśw. Sakramentu…

  1. W pierwszą niedzielę lipca serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia, słonecznej pogody i udanego wypoczynku.
  2. Trwają wakacje i urlopy. Nie zapominajmy  w czasie wakacji o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzieli. To najważniejszy dzień tygodnia. W każdą wakacyjną niedzielę postarajmy się uczestniczyć we Mszy św. bez względu na okoliczności i miejsce, w jakich się znajdziemy.
  3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Jadwigi Krawczyk i p. Jadwigi Babral.
  4. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższy piątek /wyjątkowo/ od godz.20.00  prosimy rodziny: Zofii Wrona, Rafała Guzika, Marcina Kukli, Artura Kukli, Pawła Chwajoła, Wiktora Kukli, Krystyny Kukla, Mirosława Kukli, Dariusza Motyki, Marka Śliwy, Józefa Jurgały, Stanisława Waligóry i Ryszarda Wrony.
  5. Trwają przygotowania do naszego parafialnego odpustu ku czci św. Małgorzaty P. i M., który będziemy przeżywać w sobotę i najbliższą niedzielę. Pomaga nam w tym 9-cio dniowa nowenna ku czci naszej Patronki – św. Małgorzaty, którą odprawiamy od czwartku po Mszy św. a dzisiaj po każdej Mszy św. w ramach adoracji Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Natomiast w Piątek  będziemy mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty, aby przyjąć duchowe dary naszego odpustu. Będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 18.00 i od 18.30 do 20.00. Natomiast w sobotę 13 lipca wypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00 i 9.00  w kościele parafialnym a wieczorem w sobotę – wzorem lat ubiegłych – zapraszamy na Mszę św. przy Kaplicy Miłosierdzia na cmentarzu o godz. 19.00, by modlić się nad mogiłami naszych zmarłych. Pół godziny wcześniej różaniec za naszych zmarłych. Zapraszamy wszystkich do modlitwy. Ofiary złożone w czasie tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie czystości na cmentarzu. Prosimy także o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Kazania na tych Mszach wygłosi do nas Ks. Maciej Mroczek CM – do Zgromadzenia Księży Misjonarzy, nasz rodak.
  6. Także w sobotę 13 lipca przypada kolejna rocznica Objawień Matki Bożej z Fatimy. Wyjątkowo w tym dniu – 3 nabożeństwo fatimskie będzie połączone z Mszą św. o godz. 9.00 a po tej Mszy św. odmówimy różaniec fatimski w intencji naszej Parafii i o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie.
  7. Zapraszamy i zachęcamy jeszcze raz do godnego i owocnego przeżycia naszego Odpustu szczególnie w przyszłą – odpustową niedzielę.  Prosimy, aby jak najliczniej uczestniczyć  w głównej Mszy św. – w sumie odpustowej  o godz. 11.00, tym bardziej, że na tej Mszy będziemy także przeżywać jubileusze kapłańskie naszych księży rodaków: złoty jubileusz ks. prałata Józefa Piecha, platynowy /szmaragdowy/ ks. Prof. Prałata Antoniego Paciorka, oraz szafirowy / 45/ jubileusz ks. prałata Władysława Midury, a także 45 lecie pracy organisty w naszej Parafii p. Stanisława Grabowskiego.  Ponieważ po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci: dziewczynek do sypania kwiatów a chłopców w komżach do dzwonienia.
  8. Młodzież z KSM-U w dniu odpustu będzie rozprowadzać słodycze a złożone dary serca przeznaczy na działalność Stowarzyszenia.
  9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

 

                               SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content