Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 7.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7.04.2024 r.

 

 1. Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i umocnienia sił duchowych i fizycznych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w dzień powszedni.
 2. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Diecezjalny Dzień „Caritas”; modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników „Caritas” w naszej diecezji i za członków „Caritas” przy naszej Parafii.  Niedziela dzisiejsza rozpoczyna także 80 „Tydzień Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim świadczącym bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym.
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary zbierane po Mszy św. do puszek,  przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska – do dyspozycji Caritas diecezjalnych. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!  Dziękujemy także p. Rafałowi Królowi, p. Wiesławowi Kukli z Półrolek i p. Organiście za demontaż Ciemnicy.
 4. Wierni, którzy dzisiaj przystąpią do Komunii św., odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, pomodlą się w int. Ojca św. zyskują odpust zupełny. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.45 czyli przed ostatnią Mszą św.
 5. Jutro w liturgii Kościoła będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy św. i podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wysłuchajmy z tej okazji Komunikatu Bpa Tarnowskiego.
 6. We wtorek o godz. 18.00 w Łąkcie Górnej nasza młodzież z kl. VIII  przyjmie sakrament Bierzmowania. Włączmy się wszyscy do modlitwy w intencji naszej młodzieży, o godne przyjęcie tego sakramentu. Szczególnie do wspólnej modlitwy zapraszamy samą młodzież i ich rodziców jak również świadków Bierzmowania. Pół godziny przed Mszą św. w poniedziałek możliwość spowiedzi dla młodzieży, rodziców i świadków.
 7. We środę wyruszy pielgrzymki do Medjugorie. Wyjazd z Trzciany o godz. 3.00 nad ranem z parkingu przed kościołem. Pół godz. wcześniej Msza św. w kościele na rozpoczęcie pielgrzymki. Szczegółowe informacje dla uczestników są dostępne w zakrystii.
 8. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz.
 9. We czwartek o 17.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie dzieci z klas III z rodzicami, przed uroczystością I Komunii św., która będzie w niedzielę 12 maja.
 10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Zbigniewa Śliwy, Krzysztofa Kąckiego, Grzegorza Śliwy, Grzegorza Mikołajek, Stanisława Kłóska, Stanisława Pijanowskiego, Ireny Bodurka, Tomasza Matrasa, Wilhelma Bodurka, Cecylii Tyrała i Henryka Krzysiek.
 11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
 12. Przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną.  Rozpoczniemy  XVI  Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Promyczek dobra” dla dzieci.
  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content