Ogłoszenia parafialne: 6.10.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2024 r.

W dzisiejszej liturgii słowa Bóg przypomina nam swój odwieczny zamysł dotyczący mężczyzny i kobiety: „opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.  Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela” (Mk 10,7-10). Módlmy się więc dziś szczególnie za wszystkie małżeństwa, zwłaszcza te pogrążone w różnego rodzaju kryzysach. Módlmy się także za ludzi młodych, aby jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa, w którym obdarzą się nawzajem miłością, wiernością i małżeńską uczciwością.

W naszej Eucharystycznej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.

Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych do udziału w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00, a po nim ostatnia Msza św. W dzień powszedni różaniec codziennie o godz. 17.00 a po nim Msza św.

O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.

Akcja Katolicka przy naszej Parafii organizuje wyjazd do kina do Brzeska na film pt.:  „Maryja, Matka ludzkości”. Wyjazd we czwartek – 10.10. o godz. 16.00 z parkingu pod kościołem. Koszt – przejazd + bilet – razem 35 złotych. Zapisy   w zakrystii.

W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* młodzież z KSMu i lektorów – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;

* scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;

* młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w piątek o 19.30 na nowej plebani;

Przyszła niedziela w całej Polsce – jak słyszeliśmy w liście pasterskim – jest obchodzona jako Dzień Papieski, który będzie przeżywany pod hasłem: „JAN PAWEŁ II – EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA ”.  W tym dniu w całej Polsce po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to ofiary przeznaczone na pomoc stypendialną dla najbiedniejszych studentów i uczniów.

W przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Wszystkim Dobrodziejom i Darczyńcom naszej Parafii  z całego serca dziękujemy.. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele diecezjalne.

Także w przyszłą niedzielę liturgię Mszy św. o godz. 11.00 ubogaci chór z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina z Krakowa. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa i przeżycia tej Mszy św. z piękną i bogatą oprawą muzyczną.

Przyszła niedziela to także – 13-sty dzień miesiąca – zapraszamy na ostatnie już w tym roku – Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 15.00 Msza św. a po niej różaniec i modlitwy za przyczyną M.B. z Fatimy…szczególnie będziemy się modlić za nasze rodziny i o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie… Po różańcu procesja z figurką M.B.Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich kto tylko może do wspólnej modlitwy.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny:  Tomasza Babrala, Macieja Babrala, Jerzego Wilczka, Macieja Mierzwy, Piotra Zelka, Tomasza Kukli, Konrada Matuszewskiego, Piotra Matuszewskiego, Wiesława Pióreckiego i Tadeusza Kąckiego.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za ofiary do puszek w kwocie 5.844 zł. – z ubiegłej niedzieli na rzecz Hospicjum.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.