Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 5.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.11.2023

    Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie. Dziękujmy Bogu za usłyszane słowo, które przyjmujemy nie jako słowo ludzkie, ale — jak jest naprawdę — jako słowo Boga. Dziękujmy za przestrogi i pouczenia, które oczyszczają nas i prowadzą do przemiany życia.

 1. W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrej niedzieli i spokojnego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia.
 2. Trwa miesiąc modlitw za naszych zmarłych. W tym tygodniu do środy w oktawie Wszystkich Świętych ale także i w piątek o godz. 16.30 wypominki i różaniec za dusze wypominane a po nich o 17.00 Msza św. Wypominki można jeszcze zamawiać przez cały listopad. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Przypominamy, że za dusze wypominane w naszej Parafii odprawiamy Msze św. we wszystkie piątki listopada.
 3. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
 4.  W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:
  – członków „Caritas” przy naszej Parafii – we środę po Mszy św. czyli o 17.30;                                                                                                         – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00; – młodzież z KSM-u i całej Parafii –  w piątek o 19.30 na plebani;
 5. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę wyjątkowo od godz. 10.15 prosimy rodziny: Ireny Domagała, Grzegorza Grabowskiego, Grzegorza Łabęda, Małgorzaty Satała, Jana Łukasika, Bożeny Burkowicz, Piotra Balickiego, Dawida Balickiego, Piotra Kaczmarczyka i Janusza Kozioła.
 6. W sobotę będziemy przeżywać 105 Rocznicę Odzyskania Nieodległości. Jest to nasze Święto Narodowe, dzień świąteczny. Zachęcamy do modlitwy w intencji ojczyzny i w intencji poległych w obronie niepodległości naszego narodu. Msze św. w sobotę o godz. 7.00 i 9.00. Szczególnie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 9.00 w intencji naszej Ojczyzny. Po tej Mszy św. uroczystości patriotyczne przy Pomniku Ofiar I Wojny światowej…
 7. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych,     a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
 8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 9. Polecamy najnowszy numer „Promyczka dobra” dla dzieci i „Gościa Niedzielnego”. Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św. Są także  wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 10. Ogłoszenia na prośbę innych instytucji: Rada Rodziców przy szkole w Trzcianie organizuje w sobotę 11.11 zabawę w restauracji „Arkadia”. Koszt od osoby 200 zł. a dochód będzie przeznaczony na doposażenie szkoły. Jest jeszcze kilka biletów dostępnych u Rady Rodziców i w delikatesach „Centrum”. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
 11. Zmarła nasza parafianka Elżbieta Kukla, mieszkanka Łąkty Dolnej (żona Pana Wiesława). Pogrzeb planowany jest w środę o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała do kościoła i różaniec.

 

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content