Ogłoszenia parafialne: 5.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.11.2023

Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie. Dziękujmy Bogu za usłyszane słowo, które przyjmujemy nie jako słowo ludzkie, ale — jak jest naprawdę — jako słowo Boga. Dziękujmy za przestrogi i pouczenia, które oczyszczają nas i prowadzą do przemiany życia.

1. W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrej niedzieli i spokojnego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia.
  2. Trwa miesiąc modlitw za naszych zmarłych. W tym tygodniu do środy w oktawie Wszystkich Świętych ale także i w piątek o godz. 16.30 wypominki i różaniec za dusze wypominane a po nich o 17.00 Msza św. Wypominki można jeszcze zamawiać przez cały listopad. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Przypominamy, że za dusze wypominane w naszej Parafii odprawiamy Msze św. we wszystkie piątki listopada.
  3. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
  4.  W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:
    – członków „Caritas” przy naszej Parafii – we środę po Mszy św. czyli o 17.30;                                                                                                         – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00; – młodzież z KSM-u i całej Parafii –  w piątek o 19.30 na plebani;
  5. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę wyjątkowo od godz. 10.15 prosimy rodziny: Ireny Domagała, Grzegorza Grabowskiego, Grzegorza Łabęda, Małgorzaty Satała, Jana Łukasika, Bożeny Burkowicz, Piotra Balickiego, Dawida Balickiego, Piotra Kaczmarczyka i Janusza Kozioła.
  6. W sobotę będziemy przeżywać 105 Rocznicę Odzyskania Nieodległości. Jest to nasze Święto Narodowe, dzień świąteczny. Zachęcamy do modlitwy w intencji ojczyzny i w intencji poległych w obronie niepodległości naszego narodu. Msze św. w sobotę o godz. 7.00 i 9.00. Szczególnie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 9.00 w intencji naszej Ojczyzny. Po tej Mszy św. uroczystości patriotyczne przy Pomniku Ofiar I Wojny światowej…
  7. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych,     a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
  8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
  9. Polecamy najnowszy numer „Promyczka dobra” dla dzieci i „Gościa Niedzielnego”. Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św. Są także  wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  10. Ogłoszenia na prośbę innych instytucji: Rada Rodziców przy szkole w Trzcianie organizuje w sobotę 11.11 zabawę w restauracji „Arkadia”. Koszt od osoby 200 zł. a dochód będzie przeznaczony na doposażenie szkoły. Jest jeszcze kilka biletów dostępnych u Rady Rodziców i w delikatesach „Centrum”. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
  11. Zmarła nasza parafianka Elżbieta Kukla, mieszkanka Łąkty Dolnej (żona Pana Wiesława). Pogrzeb planowany jest w środę o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała do kościoła i różaniec.