Ogłoszenia parafialne: 4.08.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2024 r.

Gromadzimy się w świątyni na początku sierpnia, miesiąca, który zapisał się w sposób szczególny w naszej polskiej historii. Z sercami przepełnionymi troską o nasze rodziny, ale w pokorze i z głęboką wiarą w Opatrzność Bożą, w czasie tej niedzielnej Eucharystii prośmy  przychodzącego Pana za naszą Ojczyznę i nasz naród, aby pozostał wierny Bogu, Krzyżowi i Ewangelii…O Bożą opiekę nad nami szczególnie będziemy się modlić w czasie adoracji Najśw. Sakramentu z racji niedzieli adoracyjnej – pierwszej w miesiącu sierpniu.

Kontakt z kapłanami jest możliwy także telefonicznie pod nr komórkowym 728-480-663 lub stacjonarnym 14 613-60-13.

W pierwszą niedzielę sierpnia serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

We wtorek w liturgii Kościoła będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel..

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Mirosława Golonki, Pawła Stawarza, Henryka Piskorza, Stanisława Jońca, Emila Kukli, Marcina Ciurusia, Pawła Kukli, Grzegorza Kukli, Dariusza Dumieńskiego, Waldemara Goca i Tadeusza Kukli.

W przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.    Wszystkim Dobrodziejom, Sponsorom i Darczyńcom naszej Parafii z całego serca dziękujemy.  Dziękujemy także za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele diecezjalne.

Można jeszcze zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z grupą nr 6 z Bochni. Zapisy na stronie internetowej grupy 6.. online (grupa6-ppt.pl).

Informujemy wszystkich Parafian, że z dniem 1 sierpnia obowiązki grabarza na naszym parafialnym cmentarzu przejął pan Jan Kukla z Łąkty Dolnej… Dziękujemy panu Janowi za zgłoszenie się i podjęcie tych nowych obowiązków i życzymy potrzebnych Łask i Bożej pomocy i opieki w sumiennym wypełnianiu nowych zadań.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

Możemy także nabyć płytę CD z piosenkami Maryjnymi i o św. Szymonie z Lipnicy pt.: „Ja z Szymonem ruszam w drogę”. Piosenki śpiewają dwaj chłopcy Marek i Łukasz – bliźniacy z Lipnicy. Płyta w cenie 30 zł. do nabycia w zakrystii u pana Stanisława.