Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 4.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024

    W „Dzień Pański” przychodzimy na spotkanie z naszym Panem po całym tygodniu pracy i trudu. Czasem te trudności wydają się tak wielkie, że nie potrafimy ich dźwigać i tracimy nadzieję. Eucharystia to czas, kiedy możemy na nowo doświadczyć działania Jezusa, który nas uzdrawia i podnosi na duchu. Prośmy w tej niedzielnej Mszy Świętej – szczególnie w czasie dzisiejszej Adoracji –  o ożywienie naszej nadziei i łaskę do przezwyciężania naszych codziennych trudności.

 1. W pierwszą niedzielę lutego – niedzielę adoracyjną – serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i dobrego tygodnia.
 2. 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w demontażu szopki bożonarodzeniowej i świątecznej dekoracji: panom Rafałowi Królowi, Wiesławowi Kukli i Januszowi Szczur, Panu Organiście.. oraz naszej młodzieży z KSM-u. Dziękujemy także panu Kukli z Ujazdu za nowe worki do odkurzaczy. Wszystkim za dobre serce i wszelką pomoc – Bóg zapłać!
 3. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Matras  i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
 4. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami    w ramach przygotowań do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.
 5. Zgodnie z wielowiekową tradycją , wywodzącą się od św. Filipa Nereusza,  w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem, należy urządzić tzw. 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu poza Mszą św. i na wspólnej Adoracji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy i zniewagi. Nabożeństwo to rozpoczniemy w przyszłą niedzielę / ostatnią przed Wielkim Postem/. Od godz. 8.00 do 9.00 prosimy Parafian z Trzciany; od 10.00 do 11.00 dzieci i młodzież z całej Parafii; od 12.00 do 13.00 Parafian z Łąkty Dolnej; od 13.00 do 14.00 członków Akcji Katolickiej i Caritas a od 14.00 do 15.00 Parafian z Ujazdu. Jeśli ktoś nie może być na adoracji w wyznaczonych godzinach to oczywiście w każdym dowolnym czasie.
 6. Także w przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień chorego. W intencji chorych i cierpiących szczególnie z naszej Parafii będziemy się modlić w czasie każdej Mszy św. i Adoracji w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego.
 7. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne i ofiary złożone w piątek na klasztory klauzurowe. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
 8. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Mirosława Babicza, Jarosława Węglarza, Piotra Węglarza, Stefana Łapczyńskiego, Lucyny Natanek, Stanisława Kukli, Piotra Deca, Ferdynanda Dusiewicza i Józefa Kowalskiego.
 9. Organizator pielgrzymki do Medjugorie i Sanktuariów Chorwacji od 10 do 17 kwietnia prosi zapisanych, aby do połowy lutego wpłacili pozostałą kwotę 1 tyś zł. na pielgrzymkę. Wpłata   do p. Stanisława w zakrystii.
 10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.
  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content