Ogłoszenia parafialne: 4.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024

W „Dzień Pański” przychodzimy na spotkanie z naszym Panem po całym tygodniu pracy i trudu. Czasem te trudności wydają się tak wielkie, że nie potrafimy ich dźwigać i tracimy nadzieję. Eucharystia to czas, kiedy możemy na nowo doświadczyć działania Jezusa, który nas uzdrawia i podnosi na duchu. Prośmy w tej niedzielnej Mszy Świętej – szczególnie w czasie dzisiejszej Adoracji –  o ożywienie naszej nadziei i łaskę do przezwyciężania naszych codziennych trudności.

1. W pierwszą niedzielę lutego – niedzielę adoracyjną – serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i dobrego tygodnia.
  2. 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w demontażu szopki bożonarodzeniowej i świątecznej dekoracji: panom Rafałowi Królowi, Wiesławowi Kukli i Januszowi Szczur, Panu Organiście.. oraz naszej młodzieży z KSM-u. Dziękujemy także panu Kukli z Ujazdu za nowe worki do odkurzaczy. Wszystkim za dobre serce i wszelką pomoc – Bóg zapłać!
  3. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Matras  i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
  4. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami    w ramach przygotowań do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.
  5. Zgodnie z wielowiekową tradycją , wywodzącą się od św. Filipa Nereusza,  w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem, należy urządzić tzw. 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu poza Mszą św. i na wspólnej Adoracji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy i zniewagi. Nabożeństwo to rozpoczniemy w przyszłą niedzielę / ostatnią przed Wielkim Postem/. Od godz. 8.00 do 9.00 prosimy Parafian z Trzciany; od 10.00 do 11.00 dzieci i młodzież z całej Parafii; od 12.00 do 13.00 Parafian z Łąkty Dolnej; od 13.00 do 14.00 członków Akcji Katolickiej i Caritas a od 14.00 do 15.00 Parafian z Ujazdu. Jeśli ktoś nie może być na adoracji w wyznaczonych godzinach to oczywiście w każdym dowolnym czasie.
  6. Także w przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień chorego. W intencji chorych i cierpiących szczególnie z naszej Parafii będziemy się modlić w czasie każdej Mszy św. i Adoracji w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego.
  7. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne i ofiary złożone w piątek na klasztory klauzurowe. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
  8. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Mirosława Babicza, Jarosława Węglarza, Piotra Węglarza, Stefana Łapczyńskiego, Lucyny Natanek, Stanisława Kukli, Piotra Deca, Ferdynanda Dusiewicza i Józefa Kowalskiego.
  9. Organizator pielgrzymki do Medjugorie i Sanktuariów Chorwacji od 10 do 17 kwietnia prosi zapisanych, aby do połowy lutego wpłacili pozostałą kwotę 1 tyś zł. na pielgrzymkę. Wpłata   do p. Stanisława w zakrystii.
  10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.