Ogłoszenia parafialne: 31.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIETO NAJŚWIETSZEJ RODZINY – 31.12.2023

W dzisiejszą niedzielę nasze myśli biegną do Nazaretu, gdzie Jezus, Maryja i Józef dzielili los wielu współczesnych sobie rodzin.  Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie polskie rodziny, a szczególnie za rodziny naszej parafii, aby mimo różnych trudności,  zawsze były Bogiem silne. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

1. W ostatnią Niedzielę i równocześnie ostatni dzień 2023 roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości na niedzielnej, świątecznej Eucharystii. Wszystkim życzymy dobrego sylwestrowo-noworocznego wypoczynku..
  2. W ostatni dzień starego roku w czasie każdej Mszy św. zaśpiewamy dziękczynne TE DEUM, a po Mszy św. o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne i Suplikacje.
  3. Dzisiaj także w święto Najświętszej Rodziny chcemy modlić się o świętość naszych rodzin, by coraz bardziej stawały się kościołem domowym.
  4. Jutro pierwszy dzień Nowego – 2024 Roku. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz kolejny Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, ponieważ jest to święto zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Składka na tacę w Nowy Rok będzie przeznaczona na cele diecezjalne.
  5. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę i w piątek od 16.30 a we czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Po adoracji Msza św. o 17.00.
  7. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  8. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a  w tym tygodniu wyjątkowo w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 17.40 prosimy rodziny: Stanisława Surmy, Bogdana Grabowskiego, Łukasza Pytla, Mateusza Robaka, Celestyna Kuska, Grzegorza Kąckiego, Pawła Chytrosia, Andrzeja Kąckiego, Małgorzaty Kukli, Małgorzaty Krakowskiej i Krzysztofa Łukasika.
  9. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 10.30 z rynku do Kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli – tak jak w roku ubiegłym. Więcej na ten temat podamy  od jutro.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji w terminie 10.04 – 17.04.2024 r. Zapisy u Pana Stanisława w zakrystii. Organizator pielgrzymki prosi zapisanych, aby do połowy stycznia wpłacili zaliczkę 650 zł. na rezerwację noclegów. Wpłata także u p. Stanisława.
  11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.
  12. W tym tygodniu wizyta duszpasterska wyjątkowo tylko we wtorek – 2 stycznia.
         1 Kapłan od godz. 9.00 Łąkta Dolna – Pasternik od państwa Wilczek do pana Tomasza Babral.

2 Kapłan od godz. 14.00 Łąkta Zadziele od p. Zofii Wrona i domy pod kościołem do państwa Dębosz.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM w nowym roku i NA NOWY TYDZIEŃ!