Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 31.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIETO NAJŚWIETSZEJ RODZINY – 31.12.2023

       W dzisiejszą niedzielę nasze myśli biegną do Nazaretu, gdzie Jezus, Maryja i Józef dzielili los wielu współczesnych sobie rodzin.  Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie polskie rodziny, a szczególnie za rodziny naszej parafii, aby mimo różnych trudności,  zawsze były Bogiem silne. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

 1. W ostatnią Niedzielę i równocześnie ostatni dzień 2023 roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości na niedzielnej, świątecznej Eucharystii. Wszystkim życzymy dobrego sylwestrowo-noworocznego wypoczynku..
 2. W ostatni dzień starego roku w czasie każdej Mszy św. zaśpiewamy dziękczynne TE DEUM, a po Mszy św. o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne i Suplikacje.
 3. Dzisiaj także w święto Najświętszej Rodziny chcemy modlić się o świętość naszych rodzin, by coraz bardziej stawały się kościołem domowym.
 4. Jutro pierwszy dzień Nowego – 2024 Roku. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz kolejny Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, ponieważ jest to święto zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Składka na tacę w Nowy Rok będzie przeznaczona na cele diecezjalne.
 5. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę i w piątek od 16.30 a we czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Po adoracji Msza św. o 17.00.
 7. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 8. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a  w tym tygodniu wyjątkowo w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 17.40 prosimy rodziny: Stanisława Surmy, Bogdana Grabowskiego, Łukasza Pytla, Mateusza Robaka, Celestyna Kuska, Grzegorza Kąckiego, Pawła Chytrosia, Andrzeja Kąckiego, Małgorzaty Kukli, Małgorzaty Krakowskiej i Krzysztofa Łukasika.
 9. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 10.30 z rynku do Kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli – tak jak w roku ubiegłym. Więcej na ten temat podamy  od jutro.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji w terminie 10.04 – 17.04.2024 r. Zapisy u Pana Stanisława w zakrystii. Organizator pielgrzymki prosi zapisanych, aby do połowy stycznia wpłacili zaliczkę 650 zł. na rezerwację noclegów. Wpłata także u p. Stanisława.
 11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.
 12. W tym tygodniu wizyta duszpasterska wyjątkowo tylko we wtorek – 2 stycznia.
       1 Kapłan od godz. 9.00 Łąkta Dolna – Pasternik od państwa Wilczek do pana Tomasza Babral.

              2 Kapłan od godz. 14.00 Łąkta Zadziele od p. Zofii Wrona i domy pod kościołem do państwa Dębosz.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM w nowym roku i NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content