Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 31.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

      Dzisiaj obchodzimy najważniejsze święto chrześcijańskie – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Radość tego dnia i dobra nowina, że Jezus zmartwychwstał, niech od dzisiaj jeszcze mocniej brzmią w naszych uszach i sercach. Dajmy się – mimo naszych lęków i słabości – zaprosić do grobu Pana. Odkryjmy razem z Piotrem i Janem, że Jezus żyje. Żyje dla mnie i zaprasza mnie do życia z sobą na wieki.

  1. Witamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych w naszej wspólnocie parafialnej na WIELKANOCNEJ Eucharystii. Życzymy Wam udanego, świątecznego wypoczynku, w gronie rodziny i bliskich, i obfitych darów od Chrystusa Zmartwychwstałego.
  2.  Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Tą radość, ogłosiliśmy całemu światu poranną procesją rezurekcyjną.
  3. Gorąco pragniemy  podziękować wszystkim, za włożoną pracę w tym ostatnim tygodniu, członkom Rady Parafialnej – p. Mirosławowi Babiczowi, p. Rafałowi Królowi, p. Józefowi Pijanowskiemu, p. Konradowi Madejowi, p. Wiesławowi Kukli, p. Januszowi Szczurowi, p. Krzysztofowi Kąckiemu i p. Organiście Stanisławowi, także dużej grupie młodzieży z KSM-u i lektorom, którzy pracowali  przy  urządzaniu ciemnicy i grobu Pańskiego, państwu Kłósek z Ujazdu za ofiarowanie kwiatów i udekorowanie kościoła na święta; także Państwu Burek z Glinika za ofiarowanie kwiatów do Grobu Pańskiego,   dziękuję Kapłanom, liturgicznej Służbie Ołtarza,; chórowi parafialnemu i scholii i śpiewającym psalmy,  starszym lektorom czytającym pasję w niedzielę palmową i w Wielki Piątek, także orkiestrze dętej z Leszczyny, która dzisiaj uświetniła wielkanocną Eucharystię, państwu Małgorzacie i Janowi Dudek za bezinteresowne i wieloletnie sponsorowanie orkiestry dętej; druhom Strażakom za sumienne trzymanie straży przy Grobie P. i wszelką życzliwość i pomoc; panom niosącym baldachim w czasie procesji rezurekcyjnej i wszystkim niosącym feretrony… Dziękujemy serdecznie za wszystkie produkty ofiarowane Strażakom i nam kapłanom – na spowiedź i świąteczny stół na plebanię, Państwu Stanisławie i Adamowi Stańdo za podarowane wędliny, pani Marii Zdebskiej i państwu Nędza-Sikoniowscy za produkty spożywcze. Dziękujemy wszystkim – licznie uczestniczącym  w Liturgii w czasie Triduum Sacrum – za obecność, modlitwę i świadectwo żywej wiary, wszystkim, za ofiarną i bezinteresowną pracę i wszelką pomoc niech obficie Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami! Dziękujemy także wszystkim, którzy nam kapłanom składali życzenia w Wielki Czwartek i na święta… Bóg zapłać!
  4. Bardzo dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za bezinteresowną pomoc i pracę, wykonaną w czasie Wielkiego Postu, rozprowadzenie baranków i paschalików także rękodzieło i palmy. Dziękujemy osobom, które je nabyły, dochód z tych akcji to 2000 zł, który zostanie przeznaczony na leki dla osób samotnych, paczki oraz dofinansowanie do pielgrzymek. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki żywności w sklepach – dziękujemy właścicielom sklepów: Państwu Romanowi i Marcie Dziedzic- Centrum Market, Państwu Magdalenie i Marcinowi Radzięta – Biedronka, oraz Właścicielom PSS Społem- Sklep w Trzcianie za umożliwienie przeprowadzenia akcji; – młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej w Trzcianie oraz opiekunowi Pani Jolancie Bębenek za dyżur przy koszach w sklepie, przy stole Caritas oraz dotarcie do Seniorów z kartkami świątecznymi; Pani Marii Zdebskiej- Firma MAGI, Państwu Stanisławie i Adamowi Stańdo oraz Właścicielom PSS Społem za podarowane wyroby do paczek świątecznych. – Panu Organiście Stanisławowi- za pomoc organizacyjną przy kiermaszu palm i  wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wsparli naszą akcję w sklepach i przy stole Caritas…Wspólnymi siłami udało się przygotować paczki dla 15 rodzin z naszej Parafii. Za piękny przykład troski o drugiego człowieka oraz Wasze wrażliwe i dobre serca – Wszystkim Bóg zapłać!
  5. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w każdą  niedzielę. Ostatnia Msza św. o godz. 15.00 tak samo jak i dzisiaj. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i składamy ofiary na K.U.L. i oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W imieniu obu katolickich Uczelni składamy serdeczne podziękowania za ofiary.

DRODZY PARAFIANIE I MILI GOŚCIE!                       

   Niech Zmartwychwstały Jezus napełnia swoją mocą i pokojem Wasze serca i Wasze rodziny. Niech Jego zwycięstwo nad śmiercią stanie się źródłem Waszej nadziei i zaufania Bożej Opatrzności w tym niepewnym i budzącym niepokój czasie, który obecnie przeżywamy! Niech ustąpią od Was wszelkie smutki i trosk fale, gdy Pan Zbawiciel triumfuje w chwale. Ojcu swojemu – już uczynił zadość i teraz nam niesie Radość…Niech ta zwycięska, Boża Radość na nowo zagości w waszych sercach, rodzinach i niech opromienia Waszą codzienność! Dzielcie się tą radością Wielkanocną z wszystkimi, a szczególnie z ludźmi starszymi i  chorymi oraz  z tymi, z którymi wspólnie zasiądziecie do świątecznego stołu.

Z całego serca życzymy Wam: RADOSNEGO ALLELUJA!!!

 

 

 

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content