Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 30.07.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023 r.

       Eucharystia jest darem Chrystusa dla nas, umożliwiającym nam spotkanie z Nim w sposób szczególny i bliski. Warto więc w dzisiejszą niedzielę i w każdym dniu naszego życia odnaleźć w sobie tę potrzebę spotkania z Panem, ukrytym pod postaciami chleba i wina, który jest dla nas drogą, prawdą i życiem – najdrogocenniejszym skarbem Kościoła, który, przemienia nas i wypełnia nasze serca miłością Boga i człowieka…

 1. W ostatnią niedzielę lipca serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.
 2. Kończy się miesiąc lipiec. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – czy to modlitwą czy ofiarami wspierali naszą Parafię. Wszystkim ofiarodawcom dobrodziejom – za dobre serce – Bóg zapłać!
 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Odpowiadając na zaproszenie i apel Biskupów polskich postarajmy się – przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie – by sierpień był miesiącem trzeźwości w naszych rodzinach, w Parafii i w ojczyźnie. W naszej Parafii istnieje także księga trzeźwościowa, do której można się wpisać na krótszy lub dłuższy czas.
 4. Także we wtorek przypada 79 rocznica Powstania Warszawskiego. Bożemu miłosierdziu będziemy polecać wszystkich, którzy bohatersko walczyli i oddali życie w obronie naszej ojczyzny.
 5. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Jadwigi Krawczyk i p. Jadwigi Babral.
 6. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do  Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy szczególnie dzieci klasy IV i starsze praktykujące I piątki miesiąca.
 7. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii.  W  I  piątek będą tylko dwie Msze św. o 6.30 i 18.00.
 8. Także w piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, a  w przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.                                                                                         
 9. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty    a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Rafała Guzika, Marcina Kukli, Artura Kukli, Pawła Chwajoła, Wiktora Kukli, Krystyny Kukla, Mirosława Kukli, Dariusza Motyki, Marka Śliwy i Józefa Jarguły.
 10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 11. Informujemy, że została odświeżona grafika naszej strony internetowej, dostosowana do współczesnych wymagań sieciowych. Dziękujemy zaprzyjaźnionemu informatykowi za wykonaną gratisowo pracę na rzecz naszej Parafii. Prosimy także, aby zapoznać w naszych domach osoby starsze i seniorów z nowym układem strony:  parafiatrzciana.pl   
 12. Na nowej stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnej i bezpiecznej niedzieli  oraz  dobrego tygodnia Szczęść Wam Boże !

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content