Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 30.06.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

        Życie i śmierć. Jakże głęboko te dwie rzeczywistości są obecne w życiu każdego człowieka. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli również pochyla się nad tymi dwiema rzeczywistościami. Chrystus jest dziś tym, który niesie życie. Cud wskrzeszenia jest najlepszym na to dowodem. „Mówię ci, wstań”. Te słowa Jezusa mają ogromną moc.. Mogą zmienić śmierć w życie. Mogą zamienić płacz w radość.   Wiara jest tutaj podstawą, która pozwoli przywrócić nam życie. Chrystus dziś mówi do każdego z nas: wstań. Powstań z tego wszystkiego, co sprawia, że umierasz. Nie bój się podać Chrystusowi ręki i unieść się razem z Nim ku górze. Ku Bogu.

 1. W ostatnią niedzielę czerwca – serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy razem z nami modlą się dzisiaj w świątyni. Życzymy Wam dobrego tygodnia i udanego, bezpiecznego wypoczynku.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 3. Kończy się miesiąc czerwiec. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu wspierali – czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Dziękujemy firmie Hydrosprzęt za różnorodne prace wykonane w ostatnim czasie przy kościele i wokół niego, a także w Kaplicy cmentarnej. Wszystkim za wszelką pomoc, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!
 4. W Tuchowie rozpoczął się wczoraj Wielki Tygodniowy Odpust Maryjny. Program tego odpustu jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i Program-odpust-2024.jpg (1772×2481) (sanktuariumtuchow.pl)
 5. Wyjazd autokarowej pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w najbliższy wtorek – 2 lipca o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.
 6. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
 7. Wszystkich chórzystów zapraszamy na próbę chóru we środę o godz. 20.30.
 8. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do  Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy szczególnie dzieci klasy IV i starsze.
 9. W I czwartek 4 lipca rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę do św. Małgorzaty – naszej Patronki, która pomoże nam w przygotowaniu się do naszego parafialnego odpustu, który będziemy obchodzić w sobotę i niedzielę: 13 i 14 lipca. Program Odpustu został lub jeszcze zostanie przesłany wszystkim rodzinom. Już dzisiaj prosimy także o uporządkowanie grobów swoich bliskich przed uroczystością odpustową. Msza św. na cmentarzu planowana jest 13.07 o godz. 19.00.
 10. W czwartek po Mszy św. ok. 18.30 zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na wspólne spotkanie na plebani.
 11. W I piątek od godz. 8.00 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii.
 12. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Romana Bujaka, Jana Burdy, Andrzeja Burdy, Marka Zdebskiego, Romana Kukli, Doroty Łyduch, Klaudiusza Mikołajka, Konrada Rączki, Adama Konopki i Kazimierza Tracza.
 13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

                           SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content