Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 3.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023 r.

 1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę grudnia i zarazem I Adwentu. Jest to Niedziela Adoracyjna. Witamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i umocnienia w wierze, nadziei i miłości w czasie Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 uroczysty obrzęd włączenia 13 nowych kandydatów do grona ministrantów i LSO w naszej Parafii. Nowym ministrantom serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa i satysfakcji z pełnienia tej pięknej posługi. Gratulujemy także ich rodzicom i dziękujemy za współpracę i za stworzenie religijnej atmosfery w domu rodzinnym, która skutkuje większym zaangażowaniem się dzieci w życie Kościoła. Dziękuję także Ks. Krzysztofowi za praktyczne i duchowe przygotowanie chłopców do nowej służby Panu Bogu przy ołtarzu w naszej Parafii.
 3. W czasie Adwentu będziemy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia razem z Maryja, Matką Bożą, biorąc udział we Mszach św. Jej poświęconych zwanych Roratami. Roraty  w dzień powszedni od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dodatkowo także we środę i w piątek o godz. 17.00. Dwadzieścia minut przed porannymi Roratami / także w niedziele adwentowe przed poranną Mszą św./ będziemy śpiewać Godzinki do N.M. Panny.  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału  w tych nabożeństwach wszystkich a szczególnie młodzież i dzieci. Po Roratach dzieci będą dostawać specjalne adwentowe naklejki i losować nagrody…
 4. Dziękujemy członkom Caritas przy naszej Parafii za przeprowadzenie akcji „Chlebki Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane serce. Dochód z tej akcji 2577 zł. będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych. Podobnie także będzie  w przypadku rozprowadzenia świec na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć  te świece po Mszach św.:  małe w cenie 9 zł. a duże po 24 zł. SERDECZNIE ZAPRASZAMY także do włączenia się  w kolejną edycję adwentowej zbiórki w sklepach. Dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Biedronka Trzciana, Delikatesy Centrum Trzciana, Społem Trzciana oraz wolontariuszy, przez dwa tygodnie ( od 2 do 16 grudnia) w tych sklepach zostały wystawione kosze, do których możemy włożyć produkty żywnościowe o długim terminie przydatności, takie jakie sami potrzebujemy w czasie świątecznym i po w naszej kuchni. Chcemy, aby trafiły one przed Świętami do tych naszych Parafian, którzy najbardziej  potrzebują naszej pomocy. Za wszelką pomoc i dar serca serdecznie dziękujemy.
 5. We środę w Liturgii Kościoła czcić będziemy św. Mikołaja, który przede wszystkim zasłynął z dobroczynności i miłości względem Boga i bliźniego. Naśladujmy i my tego wspaniałego świętego.    Św. Mikołaj zostawi upominki dla scholii dziewcząt. Natomiast nasi ministranci z okazji św. Mikołaja wybrali wyjazd do parku trampolin do Krakowa. Wyjazd w sobotę o 13.00 z parkingu przy kościele.
 6. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 16.30 prosimy Róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa.
 7. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej. Po Mszy św. adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 8. Zapraszamy na swoje spotkania:
  * wszystkich chórzystów – we środę o 19.00 na plebani:
  * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
  * młodzież z KSM-u – w piątek o 19.30 na plebani..
 9. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny. Msze św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 6.30, dodatkowo o 9.00 oraz  o godz. 17.00.
 10. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Antoniego Błasińskiego, Tomasza Błasińskiego, Pawła Kłóska, Jana Króla, Bogdana Cholewy, Piotra Kępy, Pawła Sroki, Adama Kukli, Anny Łownickiej i Grzegorza Nowickiego.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 – zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Dzieci otrzymają nowo poświęcone medaliki z wizerunkiem M. B. Niepokalanie Poczętej.
 12. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych,     a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
 13. Dziękujemy także za nagrody dla dzieci i słodycze ofiarowane przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Łąkty Dolnej oraz tym, którzy pomagali w odśnieżaniu placu kościelnego i plebańskiego.. Za wszelką życzliwość i pomoc Bóg zapłać!
 14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 15. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”  oraz „Promyczek dobra” dla dzieci…

 

 

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content