Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 3.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2023

       Każda Msza św. stawia nas wobec wielkiej tajemnicy Boga, który w Chrystusie umiłował nas i samego siebie wydał za nas, aby nas ocalić i dać nam udział w życiu wiecznym. Eucharystia to sakrament miłości, jaką Bóg nam okazał w Krzyżu, w Ofierze Jezusa Chrystusa. Bóg zaprasza nas do coraz bardziej świadomego wejścia w to misterium zbawienia i udziału w nim.

 1. W pierwszą niedzielę września serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. W naszej wspólnocie przeżywamy dzisiaj Gminne Dożynki. Dziękujemy dobremu Bogu za szczęśliwe tegoroczne zbiory, dobre plony i wszelkie prace polowe, i modlimy się za wszystkich rolników, sadowników i ogrodników. Msza św. dziękczynna z poświęceniem wieńców o godzinie 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Także dzisiaj po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, z którego także korzystają potrzebujący nasi Parafianie. Za każdy dar serca w imieniu Hospicjum serdecznie dziękujemy.
 4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli, wychowawców i rodziców a szczególnie dzieci i młodzież naszych wszystkich szkół, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok nauki i pracy.
 5. O poprowadzenie różańca we środę o godz. 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
 6. W I czwartek miesiąca na swoją Mszę św. zapraszamy członków Akcji Katolickiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia N. M. Panny, głównej Patronki tarnowskiej diecezji. Jest to jedno z najstarszych świąt Maryjnych. W tym dniu modlimy się szczególnie za wszystkie matki, dlatego też zapraszamy wszystkie mamy do udziału we Mszy św.; Msze św. będą tak jak w dzień powszedni. Po Mszach św. możliwość poświęcenia ziarna siewnego. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych..
 8. Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu:
  * we środę dla lektorów na sali gimnastycznej w Trzcianie o godz. 19.0o,  * w piątek o 17.00 próba dla scholii;
  * także w piątek o 19.30 spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w budynku nowej plebani. Zapraszamy tych co byli przed wakacjami jak również nowe osoby…szczególnie młodzież z klasy VIII i ze szkół średnich…                                                                        * w sobotę o 9.30 spotkanie dla wszystkich ministrantów. Rozpoczynamy także przygotowania chłopców do posługi ministranta. Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy chcieliby zostać ministrantami – dla chłopców od 3 klasy – w sobotę o godz. 9.00 w kościele. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoje pociechy do podjęcia tej zaszczytnej posługi przy ołtarzu.
 9. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Grzegorza Kukli, Dariusza Dumieńskiego, Tadeusza Kukli, Mariusza Kłóska, Franciszka Dyrla, Zbigniewa Kukli, Henryka Kukli, Jarosława Węglarza, Wojciecha Kukli i Lucyny Wojcieszczak – Sajak….
 10. W przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Wszystkim Dobrodziejom, Sponsorom i Darczyńcom naszej Parafii z całego serca dziękujemy..  Dziękujemy także za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele diecezjalne.
 11. Biuro Podróży Online Tr@vel informuje, że z powodu małej ilości chętnych – jest zmuszone odwołać pielgrzymkę do Medjugorie i Sanktuariów Chorwacji  w terminie wrześniowym. Wpłacone zaliczki są do odebrania w zakrystii po Mszy św…
 12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 13. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…
 14. Jeszcze ogłoszenia na prośbę innych instytucji: Wójt Gminy Trzciana i Sołtys Trzciany zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie 10 września/niedziela/ o godz. 18.00 w sali narad Urzędu Gminy. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia mieszkańców Trzciany i Ujazdu, że od 4 do 8 września będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe w ramach ochrony przeciwpożarowej budynków…SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content