Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 29.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 29.10.2023

 1. W ostatnią niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..
 2. Dzisiejsza umowna rocznica poświecenia naszego kościoła, jest okazją do modlitwy za budowniczych, fundatorów, sponsorów i dobrodziejów naszej pięknej świątyń. Troska o nasz kościół to troska o sprawy Boże.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i za wszystkie ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i Parafii.  Za dobre serce – Bóg zapłać! Za wszystkich  Darczyńców, Ofiarodawców i Sponsorów będziemy modlić się szczególnie w czasie różańca dzisiaj o godz. 15.00. Natomiast we wtorek ostatni dzień października i zakończenie nabożeństw różańcowych.
 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00 w kościele i o godz. 13.00 w Kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej czyli o 12.30 różaniec za zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie więc Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00.   /Ostatnia Msza św. o 13.00 w kaplicy cmentarnej/. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Same modlitwy na cmentarzu Jej nie zastąpią. Składka na Mszy św. o godz. 13.00 będzie przeznaczona tak jak co roku – na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu…
 4. 1.11 podobnie jak w roku ubiegłym od godz. 8.00 do 16.00 – na drodze Trzciana – Leszczyna nastąpi zmiana organizacji ruchu – ruch będzie tylko w kierunku Leszczyny, począwszy od wyjazdu z CPN nad SKR-em.. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy cmentarza i w czasie powrotu do domów i zapoznanie się z nowymi znakami drogowymi w tym dniu. Z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do kierujących ruchem zwraca się także Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu.
 5. 1 listopada o godz. 18.00 przy kaplicy cmentarnej młodzież z KSM poprowadzi koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Od 1 listopada do 8 listopada możemy codziennie zyskać jeden ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za jedną wybraną duszę. Warunkiem zyskania odpustu jest: Spowiedź św., Komunia św., szczery żal za grzechy i odrzucenie przywiązania do grzechu. Ponadto odmawiamy modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Warunkiem zyskania odpustu jest także nawiedzenie cmentarza w tych dniach i modlitwa za zmarłych. Aby wypełnić te warunki zachęcamy wszystkich do Spowiedzi św., abyśmy pojednani z Bogiem i bliźnimi skuteczniej nieśli pomoc naszym bliskim zmarłym, szczególnie duszom cierpiącym w czyśćcu. Będziemy spowiadać   w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.00 do 17.00 i potem po Mszy św. i różańcu od godz. 18.00 do 19.00. dla tych, którzy nie mogą być wcześniej.
 7. Także  1 listopada klerycy WSD w Tarnowie będą zbierać ofiary na cmentarzach na  Seminarium Duchowne. Ponieważ ilość parafii przekracza ilość kleryków Ks. Rektor WSD prosi o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki lektorów. Dlatego w imieniu WSD w Tarnowie prosimy naszych lektorów o pomoc – 1 godz. dyżuru przy obu bramach wejściowych na cmentarz.
 8. We czwartek „Dzień Zaduszny” czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o  godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Więcej o tym dniu i modlitwach za zmarłych podamy we środę.
 9. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek – w Dzień Zaduszny, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi św. szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy pół godz. przed Mszą św.
 10. W I czwartek – w Dzień Zaduszny nie będzie Adoracji Najśw. Sakramentu przed Mszą św. bo o 16.30 będzie różaniec za dusze wypominane. Natomiast po Mszy św. będzie krótka adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 11. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych z posługą sakramentalną.
 12. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania: * młodzież z KSM-u i całej parafii – na I – piątkowe czuwanie i Mszę św. o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 z rodzicami,  w ramach przygotowania się do godnego przyjęcia sakramentu  bierzmowania * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;
 13. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Tomasza Kukli, Konrada Matuszewskiego, Piotra Matuszewskiego, Wiesława Pióreckiego, Tadeusza Kąckiego, Adama Dębosza, Jana Wolaka, Bogdana Babrala, Tomasza Piskorza i Dariusza Stawarza. Dziękujemy także panu Dariuszowi Kita za odnowienie i czyszczenie schodów na nowej plebani.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content