Ogłoszenia parafialne: 29.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 29.10.2023

1. W ostatnią niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..
  2. Dzisiejsza umowna rocznica poświecenia naszego kościoła, jest okazją do modlitwy za budowniczych, fundatorów, sponsorów i dobrodziejów naszej pięknej świątyń. Troska o nasz kościół to troska o sprawy Boże.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i za wszystkie ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i Parafii.  Za dobre serce – Bóg zapłać! Za wszystkich  Darczyńców, Ofiarodawców i Sponsorów będziemy modlić się szczególnie w czasie różańca dzisiaj o godz. 15.00. Natomiast we wtorek ostatni dzień października i zakończenie nabożeństw różańcowych.
  3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00 w kościele i o godz. 13.00 w Kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej czyli o 12.30 różaniec za zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie więc Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00.   /Ostatnia Msza św. o 13.00 w kaplicy cmentarnej/. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Same modlitwy na cmentarzu Jej nie zastąpią. Składka na Mszy św. o godz. 13.00 będzie przeznaczona tak jak co roku – na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu…
  4. 1.11 podobnie jak w roku ubiegłym od godz. 8.00 do 16.00 – na drodze Trzciana – Leszczyna nastąpi zmiana organizacji ruchu – ruch będzie tylko w kierunku Leszczyny, począwszy od wyjazdu z CPN nad SKR-em.. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy cmentarza i w czasie powrotu do domów i zapoznanie się z nowymi znakami drogowymi w tym dniu. Z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do kierujących ruchem zwraca się także Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu.
  5. 1 listopada o godz. 18.00 przy kaplicy cmentarnej młodzież z KSM poprowadzi koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Od 1 listopada do 8 listopada możemy codziennie zyskać jeden ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za jedną wybraną duszę. Warunkiem zyskania odpustu jest: Spowiedź św., Komunia św., szczery żal za grzechy i odrzucenie przywiązania do grzechu. Ponadto odmawiamy modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Warunkiem zyskania odpustu jest także nawiedzenie cmentarza w tych dniach i modlitwa za zmarłych. Aby wypełnić te warunki zachęcamy wszystkich do Spowiedzi św., abyśmy pojednani z Bogiem i bliźnimi skuteczniej nieśli pomoc naszym bliskim zmarłym, szczególnie duszom cierpiącym w czyśćcu. Będziemy spowiadać   w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.00 do 17.00 i potem po Mszy św. i różańcu od godz. 18.00 do 19.00. dla tych, którzy nie mogą być wcześniej.
  7. Także  1 listopada klerycy WSD w Tarnowie będą zbierać ofiary na cmentarzach na  Seminarium Duchowne. Ponieważ ilość parafii przekracza ilość kleryków Ks. Rektor WSD prosi o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki lektorów. Dlatego w imieniu WSD w Tarnowie prosimy naszych lektorów o pomoc – 1 godz. dyżuru przy obu bramach wejściowych na cmentarz.
  8. We czwartek „Dzień Zaduszny” czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o  godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Więcej o tym dniu i modlitwach za zmarłych podamy we środę.
  9. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek – w Dzień Zaduszny, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi św. szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy pół godz. przed Mszą św.
  10. W I czwartek – w Dzień Zaduszny nie będzie Adoracji Najśw. Sakramentu przed Mszą św. bo o 16.30 będzie różaniec za dusze wypominane. Natomiast po Mszy św. będzie krótka adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  11. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych z posługą sakramentalną.
  12. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania: * młodzież z KSM-u i całej parafii – na I – piątkowe czuwanie i Mszę św. o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 z rodzicami,  w ramach przygotowania się do godnego przyjęcia sakramentu  bierzmowania * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;
  13. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Tomasza Kukli, Konrada Matuszewskiego, Piotra Matuszewskiego, Wiesława Pióreckiego, Tadeusza Kąckiego, Adama Dębosza, Jana Wolaka, Bogdana Babrala, Tomasza Piskorza i Dariusza Stawarza. Dziękujemy także panu Dariuszowi Kita za odnowienie i czyszczenie schodów na nowej plebani.