Ogłoszenia parafialne: 29.09.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024 r.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na odpowiedzialność chrześcijańską nie tylko za siebie, ale również za innych. Każdy z nas, kto został ochrzczony jest odpowiedzialny za swoje czyny dobre i złe. Nikt z nas nie powinien być przyczyną grzechów innych, co więcej, chrześcijanin powinien zawsze i wszędzie unikać powodów do grzechu, aby nie utracić w sobie Bożego życia. Niech Boże Słowo, które ma „moc” ponownego uzdrawiania nas, uleczy nasze umysły i serca, abyśmy znów mogli odzyskać utraconą przyjaźń z Chrystusem.

W ostatnia niedzielę września serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli  i nowego tygodnia.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy już po raz 110 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku jest on obchodzony w Kościele pod hasłem  „Bóg idzie ze swoim ludem”.

Dzisiaj także obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Modlimy się o trzeźwość  w  naszych rodzinach, w Parafii i całej ojczyźnie.

Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary zbierane po Mszach św. do puszek  na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni. Za wszelką pomoc i życzliwość w imieniu Hospicjum serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za ofiarowane produkty żywnościowe i środki czystości dla powodzian, z których zrobiliśmy kilka paczek. Zostaną one przekazane w poniedziałek do Nowego Wiśnicza a z stamtąd dalej dla powodzian.

Kończy się wrzesień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali  czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim –  za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!

Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. Matka Boża w różnych objawieniach prosi nas o modlitwę Różańcową. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w tych pięknych nabożeństwach. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki po każdym nabożeństwie.  W dzień powszedni różaniec codziennie o godz. 17.00 a po nim Msza św. W niedzielę o 15.00 różaniec i później Msza św.

Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa Ordynariusza w diecezji tarnowskiej codziennie jedna lub dwie parafie są wyznaczone do adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Naszej parafii przydzielono dzień 2.10. a w tym roku wypada ten dzień we środę. Dlatego też zapraszamy wszystkich Parafian – kto tylko może – do wspólnej modlitwy: o godz. 9.00 rano dodatkowa Msza św. a po niej rozpoczniemy całodniową adorację aż do godz. 17.00. O prowadzenie adoracji prosimy Róże Różańcowe  przydzielone do poszczególnych godzin, a program szczegółowy adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Prosimy się  z nim zapoznać. Nie wyznaczamy poszczególnych rejonów – tak jak to było dotychczas  ale zapraszamy wszystkich chociaż do kilkuminutowej modlitwy, także do indywidualnej adoracji w dogodnych dla siebie chwilach: kto może przed południem albo po południu czy też po pracy czy  szkole jak dzieci i młodzież.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę od 16.00  i  w I czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 czyli po zakończeniu adoracji prosimy Róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel  a  w I czwartek także o 17.00 – członków Akcji Katolickiej.

W I czwartek zapraszamy na różaniec i Mszę św. o godz. 17.00 dzieci I-Komunijne z klas III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają pierwsze swoje różańce. Po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci na krótkie spotkanie w kościele.

Także w I czwartek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. na plebani.

Inne spotkania w tym tygodniu:
* młodzież z KSMu i lektorów – zajęcia sportowe w środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;
* schola dziewcząt – w piątek o 16.00;
* młodzież z całej parafii – w I piątek o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 i ich rodziców, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
* chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.

W I piątek od godz. 8.00. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Jarosława Saroty, Józefa Legiecia, Piotra Jagodzińskiego, Władysława Jachymczaka, Jana Słowika, Marka Fasugi,  Andrzeja Kuśnierza, Stanisława Wołowca, Krzysztofa Króla i Romana Króla.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”. Są jeszcze kalendarz dla Rolników na 2025 rok.