Ogłoszenia parafialne: 28.07.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

Gromadzimy się na Eucharystii, która jest ucztą miłości. To czas, gdy jesteśmy kochani przez Boga i bliźnich. Bóg z miłości zaprasza nas na spotkanie ze sobą. My zaś z miłości przychodzimy, aby otrzymać Jego miłość i aby stać się dla innych miłością. Cud rozmnożenia chleba, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii ma nam o ty przypomnieć. Prośmy podczas dzisiejszej niedzielnej Eucharystii, abyśmy byli otwarci na każdego człowieka; abyśmy mogli i chcieli kochać każdego.

Mija połowa wakacji. W ostatnią niedzielę lipca serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy i modlimy się o bezpieczeństwo dla użytkowników dróg…dziękujemy za dar złożony przez kierowców przy poświęceniu, który jest wsparciem dla misjonarzy na zakup środków transportu, tak jak w latach ubiegłych.

Kończy się miesiąc lipiec. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – czy to modlitwą czy ofiarami wspierali naszą Parafię. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom – za dobre serce i wszelką pomoc – Bóg zapłać!

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz… po Mszy św. zapraszamy Róże Żywego Różańca, na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.

We czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Odpowiadając na zaproszenie i apel Biskupów polskich postarajmy się – przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie – by sierpień był miesiącem trzeźwości w naszych rodzinach, w Parafii i w ojczyźnie. W naszej Parafii istnieje także księga trzeźwościowa, do której można się wpisać na krótszy lub dłuższy czas… 6. Także we czwartek przypada 80 rocznica Powstania Warszawskiego. Bożemu miłosierdziu będziemy polecać wszystkich, którzy bohatersko walczyli i oddali życie w obronie naszej ojczyzny..

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy szczególnie dzieci klasy IV i starsze… praktykujące I piątki miesiąca. W I piątek także od g. 17.00.

W I piątek od godz. 8.00 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii. W tym dniu będą tylko dwie Msze św. o 6.30 i 18.00.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Leszka Piwowarczyka, Bronisława Judki, Marka Gacka, Karola Grabowskiego, Artura Długosza, Macieja Stawarza, Andrzeja Dudka, Kazimierza Dudka, Marka Kukli i Zygmunta Kukli.

W jutro / w poniedziałek/ o 4.00 rano z parkingu przed kościołem wyjazd do Rumunii i Bułgarii. Pół godziny wcześniej Msza św. w kościele.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

Ogłoszenia na prośbę innych instytucji: Wójt gminy Trzciana oraz Sołtysowie Trzciany, Łąkty Dolnej i Ujazdu zapraszają na zebranie sprawozdawczo-wyborcze dotyczące Rady Sołeckiej: zebrania odbędą się: w Trzcianie – w poniedziałek o godz. 18.00 w Sali narad Urzędu Gminy; w Łąkcie Dolnej – we środę o 18.00 w świetlicy wiejskiej oraz w Ujeździe: także we środę o godz. 20.00 w Wiejskim Domu Ludowym.

Dzisiaj na orliku Święto Gminy Trzciana. / drugi dzień/. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach.