Ogłoszenia parafialne: 28.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na niedzielną Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

1. W ostatnią niedzielę kwietnia serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrej niedzieli. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.
  2. Kończy się miesiąc kwiecień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim – za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy także firmie „ASGA” z Kierlikówki za ufundowanie nowego, białego ornatu do celów liturgicznych.
  3. We środę rozpoczynamy Maryjny miesiąc – maj. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo majowe: w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.
  4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek. Po Mszy św. i majówce zapraszamy róże żywego różańca na zmianę tajemnic różańcowych.
  5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Także wyjątkowo w I czwartek od godz. 8.00 /z racji uroczystości w I piątek/ – pojedziemy z posługą do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii..
  7. W I piątek – 3 maja – przypada Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Jest to święto zarówno religijne jak i narodowe. Msze św. w tym dniu będą tak jak w każdą  niedzielę. Ostatnia Msza św. będzie po majówce o godz. 15.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za motocyklistów i miłośników motoryzacji a po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich wspaniałych motocykli.. a następnie motocykliści zapraszają wszystkich miłośników jednośladów na festyn i poczęstunek. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę – w święto św. Floriana odbędą się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się za wszystkich Druhów i Druhny Strażaków z całej gminy Trzciana. Po tej Mszy św. będzie nabożeństwo majowe także w intencji Strażaków. Natomiast nie będzie już w sobotę Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Prosimy zwrócić na to uwagę szczególnie tych, którzy na taką Mszę ostatnio uczęszczali.
  9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Janusza Duraka, Katarzyny Furtak, Jerzego Zdebskiego, Józefa Stańdo, Kazimierza Dusia, Jacka Sudoła, Rafała Łyducha, Grzegorza Sroki, Antoniego Bębenka i Bronisławy Mikołajek.
  10. W Przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za dzieci z klas IV i razem z nimi przeżywać rocznicę I Komunii św.
  11. Wszystkim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny także rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy Was Bogu w modlitwie.
  12. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcianie prosi by poinformować, że tylko do wtorku 30.04 w GOPS można składać wnioski o dodatek osłonowy czyli jednorazowe wsparcie a od 1 stycznia 2024 r. weszły w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń lub w GOPS-ie  w urzędzie Gminy.
  13. Stowarzyszenie Żegocina OdNowa zaprasza mieszkańców w przyszłą niedzielę na festyn charytatywny. Szczegółowe informacje na plakatach i na Facebooku „Gramy dla…”.