Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 28.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

    Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na niedzielną Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

 1. W ostatnią niedzielę kwietnia serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrej niedzieli. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.
 2. Kończy się miesiąc kwiecień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim – za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy także firmie „ASGA” z Kierlikówki za ufundowanie nowego, białego ornatu do celów liturgicznych.
 3. We środę rozpoczynamy Maryjny miesiąc – maj. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo majowe: w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.
 4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek. Po Mszy św. i majówce zapraszamy róże żywego różańca na zmianę tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Także wyjątkowo w I czwartek od godz. 8.00 /z racji uroczystości w I piątek/ – pojedziemy z posługą do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii..
 7. W I piątek – 3 maja – przypada Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Jest to święto zarówno religijne jak i narodowe. Msze św. w tym dniu będą tak jak w każdą  niedzielę. Ostatnia Msza św. będzie po majówce o godz. 15.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za motocyklistów i miłośników motoryzacji a po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich wspaniałych motocykli.. a następnie motocykliści zapraszają wszystkich miłośników jednośladów na festyn i poczęstunek. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę – w święto św. Floriana odbędą się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się za wszystkich Druhów i Druhny Strażaków z całej gminy Trzciana. Po tej Mszy św. będzie nabożeństwo majowe także w intencji Strażaków. Natomiast nie będzie już w sobotę Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Prosimy zwrócić na to uwagę szczególnie tych, którzy na taką Mszę ostatnio uczęszczali.
 9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Janusza Duraka, Katarzyny Furtak, Jerzego Zdebskiego, Józefa Stańdo, Kazimierza Dusia, Jacka Sudoła, Rafała Łyducha, Grzegorza Sroki, Antoniego Bębenka i Bronisławy Mikołajek.
 10. W Przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za dzieci z klas IV i razem z nimi przeżywać rocznicę I Komunii św.
 11. Wszystkim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny także rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy Was Bogu w modlitwie.
 12. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcianie prosi by poinformować, że tylko do wtorku 30.04 w GOPS można składać wnioski o dodatek osłonowy czyli jednorazowe wsparcie a od 1 stycznia 2024 r. weszły w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń lub w GOPS-ie  w urzędzie Gminy.
 13. Stowarzyszenie Żegocina OdNowa zaprasza mieszkańców w przyszłą niedzielę na festyn charytatywny. Szczegółowe informacje na plakatach i na Facebooku „Gramy dla…”.

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

 

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content