Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 28.01.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

      W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus naucza z mocą! On widzi wszystko i wszystkich. On wie, czego potrzebujemy najbardziej, stąd wie, jak nam pomóc. Także i dzisiaj Jezus pragnie pomagać tym, którzy Mu ufają. Uwolnienie od złego ducha, który jest duchem kłamstwa, nienawiści, pychy i podziału, przemienia serce uwolnionego człowieka tak, że staje się on inny, lepszy… Jeśli mamy kłopoty ze sobą lub z rodziną, czy w pracy, to oddajmy ten problem Bogu, aby On sam mógł uleczyć nasze relacje międzyludzkie. Panie Jezu! Naucz mnie poszukiwać mocy, która zmienia mnie i wszystko wokół!

 1. W ostatnią niedzielę stycznia serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.
 2.  Kończy się miesiąc styczeń. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali  czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na tacę na ubezpieczenie naszego kościoła, cmentarza i budynków parafialnych. Wszystkim – za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wraz z Panem Wójtem Gminy na gminny koncert kolęd wykonaniu Muzyków – nauczycieli i uczniów naszej szkoły muzycznej  oraz  Orkiestry Dętej z Leszczyny. Koncert potrwa około godziny.
 4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 16.30 prosimy Róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa. Jest to ostatnia środa miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać     z Sakramentu Pokuty, także dzieci i młodzież. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Kwadrans przed zakończeniem adoracji i w czasie Mszy św. będziemy szczególnie modlić się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W I czwartek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie na plebani członków Akcji Kat..
 7. W I piątek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego w świątyni, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 6.30; 9.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone  jest  jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych  w naszej diecezji.
 8. W I  piątek po Mszy św. o godz. 9.00 pojedziemy z posługą  do chorych.
 9. Także w I piątek po Mszy św. o godz. 17.00 prosimy młodzież z KSM-U i lektorów o pomoc w rozbieraniu szopki i świątecznej dekoracji…
 10. W sobotę po porannej Mszy św. z racji wspomnienia św. Błażeja, który jest patronem chorób gardła – tradycyjne błogosławieństwo gardła i jabłek.
 11. Od najbliższej soboty, na prośbę wielu Parafian, wprowadzamy Mszę św. wieczorną już z liturgią niedzielną czyli z najbliższej niedzieli. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogą być na Mszy św. w niedzielę ale mogą być w sobotę wieczorem. Tak też jest już w wielu większych parafiach np. w Żegocinie czy w Łapanowie… Ta Msza św. będzie w soboty na razie o godz. 17.00 a od kwietnia o 18.00. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianom.
 12. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Tadeusza Kąckiego, Piotra Drąga, Zbigniewa Satoła, Artura Bednarza, Jerzego Bednarza, Teresy Miśkowicz, Stanisława Plesińskiego, Kazimierza Kaja, Józefa Źrałka i Józefa Kąckiego.
 13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.
 14. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią…

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content