Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 27.08.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

    W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus  postawił pytanie, kim jest dla swoich uczniów i za kogo uważają Go ludzie? To pytanie dzisiaj jest kierowane również do nas. Chrystus zadaje nam to pytanie, kiedy wokół nas panuje wiele alternatyw dla wiary. Kult ciała, nowoczesne ideologie, życie w taki sposób, jakby Boga nie było. Możliwości jest bardzo dużo. Co odpowiemy Chrystusowi w takiej sytuacji?   Pomimo naszych słabości miejmy odwagę odpowiedzieć jak Piotr. Miejmy odwagę wyznać wiarę w Chrystusa. Dokonajmy wyboru Boga w trudnej i często bezbożnej codzienności wokół nas. Żyjmy wiarą i zobaczmy, jak nasze życie zmienia się na lepsze.

 1. W ostatnią niedzielę sierpnia i wakacji serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego tygodnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.
 2. Kończy się miesiąc sierpień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu wspierali – czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim za wszelką pomoc, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!
 3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych bo to ostatnia środa miesiąca.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca września. Zachęcamy do spowiedzi I-wszo piątkowej już we czwartek od godz. 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie dzieci klasy IV i starsze… także przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, który wyjątkowo rozpocznie się 4.09     w przyszły poniedziałek, aby z Bogiem w sercu ten nowy rok szkolny rozpoczęły.                                                          
 5.   W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii.
 6. Także w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Zapraszamy szczególnie młodzież naszej Parafii począwszy od klasy VIII ale także ze szkół średnich i młodzież już pracującą…
 7. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty    a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Marka Kukli, Zygmunta Kukli, Mirosława Golonki, Romana Stawarza, Pawła Stawarza, Henryka Piskorza, Stanisława Joniec, Emila Kukli, Marcina Ciuruś i Pawła Kukli.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Gminne Dożynki. Zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za tegoroczne plony i modlitwy w int. rolników, ogrodników i sadowników.
 9. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kwesty na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, z którego także korzystają nasi Parafianie. Dar serca na ten cel będziemy mogli złożyć do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.
 10. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji w terminie 12.09 – 19.09.2023. Już zapisani mogą jeszcze dokonać wpłaty u pana Organisty Stanisława.
 11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 12. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

              WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content