Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 26.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023

     Koniec roku liturgicznego ukazuje nam postać jedynego Króla Wszechświata – Jezusa Chrystusa. Jego królowanie to pełne miłości poszukiwanie tych, którzy zagubili się na drogach życia, i troska o to, by nasze czyny wydały właściwy, ewangeliczny owoc. Jego sąd to nie pozbawiony miłości osąd nad światem, ale pełen miłości wgląd w serce człowieka, w serce każdego z nas…

 1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..
 2. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej diecezji jest  obchodzona jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza, Światowy Dzień Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej, połączone z pielgrzymką Akcji Katolickiej do Katedry Tarnowskiej. Tradycyjnie po Mszy św. odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa, zawierzając siebie, nasze rodziny i całą Parafię Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy angażują się w życie religijne naszej Parafii i chętnie działają w różnych stowarzyszeniach. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za udział w liturgii dzisiejszej i pierwszoczwartkowej, wszelką pomoc i całą dotychczasową działalność dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy naszej młodzieży z KSM-u, lektorom i ministrantom za liczny i aktywny udział w liturgii i w życiu naszej Parafii. Dziękujemy także członkom Caritas i szkolnym kołom Caritas i wszystkim, którzy niosą i spieszą z pomocą, i świadczą miłość potrzebującym wsparcia.
 4. Kończy się  czas listopadowej modlitwy za naszych zmarłych. W tym tygodniu w poniedziałek i we środę o godz. 16.30 ostatni różaniec z wypominkami za zmarłych a po nim o godz. 17.00 Msza św.
 5. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Jadwigi Krawczyk i p. Jadwigi Babral. Ponieważ jest to ostatnia środa miesiąca – zapraszamy po nowennie Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.
 6. W najbliższy wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – ks. bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w naszych modlitwach w Jego intencji szczególnie w czasie Mszy św.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę i w piątek od 16.30 a we czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Po adoracji Msza św. o 17.00.
 8. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 9. Zapraszamy na swoje spotkania:
  * scholę dziewcząt –  w piątek o 16.00 na plebani;     * chórzystów – w piątek o godz. 19.00 także na plebanię * młodzież z KSM-u i z całej parafii na I – piątkowe czuwanie i Mszę św. o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 z rodzicami – w ramach przygotowania się do sakramentu  bierzmowania.
 10. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Marcina Trojana, Adama Gadziny, Pawła Górkiego, Marii Więcław, Jana Grabowskiego, Marka Mrugacza, Jana Waligóry, Wojciecha Balickiego, Zbigniewa Błasińskiego i Pawła Błasińskiego.
 11. Najbliższa niedziela będzie  I-szą  Niedzielą ADWENTU. Rozpoczyna ona nowy rok liturgiczny w Kościele, który będziemy przeżywać  pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.  Szczegóły o Mszach św. roratnich  podamy za tydzień. Na Mszy św. o godz. 11.00 – 14 chłopców zostanie uroczyście przyjętych do grona ministrantów..
 12. Także od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć u p. organisty opłatki na wieczór wigilijny, poświęcone na porannej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności p. Stanisławowi za ofiarną pracę na podwójnym stanowisku organisty i kościelnego. Prosimy także o ofiary od każdej rodziny / tych rodzin, które jeszcze tego nie uczyniły/ składane raz w roku na comiesięczne utrzymanie p. organisty i kościelnego, służącego naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie tych potrzeb..
 13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.
 14. Wysłuchajmy jeszcze komunikatu Biskupa Tarnowskiego………
 15. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim kalendarz na nowy rok oraz „Małego Gościa” dla dzieci…SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content