Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 26.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024

      Kościół dzisiaj pragnie uwielbiać Boga, Ojca, który nas stworzył, Syna, przez którego nam się objawił, radować się łącznością z Duchem Świętym, przeżywając uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejszą niedzielę można nazwać świętem najdoskonalszej wspólnoty osób. Niech zapatrzenie się w miłość i jedność zrealizowaną w zjednoczeniu Osób Boskich i jej naśladowanie, pozwoli i nam odnowić nasze ludzkie wspólnoty – tę rodzinną, parafialną i narodową…

 1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy – serdecznie witamy wszystkich Parafian oraz miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. W dzisiejszą niedzielę Trójcy św. kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 3. Dzisiaj także obchodzimy „Dzień Matki”. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci wobec naszych Mam, tych żyjących i tych, które Pan Bóg już powołał do siebie. Dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca, spracowane ręce i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich Mam w naszej Parafii i na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 w ich intencji.
 4. Kończy się miesiąc maj. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu wspierali – czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Dziękujemy firmie pana Józefa Pijanowskiego za prace wykonane przy umocnieniu i odwodnieniu terenu wokół garaży przy nowej plebani i za rabat w wysokości 6 tyś. zł. Dziękujemy także firmie Hydrosprzęt za pomoc w tych pracach i panu Krzysztofowi Stabrawie za rabat 1 tyś, zł. za przywiezione kruszywa. Koszt tych prac dla parafii /po rabatach/ to 17.029 zł. Dziękujemy także paniom z Rady Parafialnej za pomoc w pracach kancelaryjnych. Dziękujemy panom za prace elektroniczne na wieży kościoła: panu Wiesławowi Kukli za zakup mechanizmu do zegara i panu Tomaszowi Błasińskiemu za naprawę zegarów na wieży oraz panu Rafałowi Królowi za naprawę kurantów. Wszystkim za wszelką pomoc, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!
 5. Jutro o godz. 15.15 z parkingu przy kościele wyjazd uczniów klas 8 na rekolekcje na zakończenie Szkoły Podstawowej.
 6. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.
 7. Chórzystów zapraszamy na próbę we wtorek o 20.00 a scholę dziewcząt w piątek o 17.00.
 8. We czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym dniu oddajemy publiczną cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji do 4 ołtarzy. Procesja po Mszy św. o godz. 9.00 przejdzie w kierunku starej i nowej plebani i z powrotem, ze względu na remont i zamknięcie drogi głównej. W Boże Ciało Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 15.00 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo prosimy Braci Strażaków o zabezpieczenie trasy procesyjnej. Prosimy  rodziców o przyprowadzenie dzieci: dziewczynek do sypania kwiatów a chłopców w komżach do dzwonienia. Dzieci I-Komunijne prosimy, aby przyszły w swoich I-Komunijnych strojach. Prosimy też o przygotowanie feretronów i zabranie ich na procesję przez wyznaczone grupy.
 9. Przypominamy, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym i w tym dniu należy być na Mszy św.. a nie tylko na procesji. Zapraszamy również do udziału w procesjach podczas Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Składka na tacę w Boże Ciało – tak jak co roku – będzie przeznaczona na hospicja i domy dla nieuleczalnie  chorych. Przed Uroczystością Bożego Ciała zachęcamy do sakramentu Pokuty. Spowiadamy przed każdą Mszą św. a we środę od godz. 17.00.
 10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a wyjątkowo we środę od godz.18.45 prosimy rodziny: Romana Dziedzica, Waldemara Pączka, Pawła Płachty, Barbary Loch, Tadeusza Sowińskiego, Andrzeja Piskorza, Henryka Pawlickiego, Leszka Watraka, Stanisława Kukli i Stanisława Pawlińskiego. A w najbliższą sobotę 1.06. od godz. 8.00 rodziny: Jerzego Opioły, Roberta Świątko, Pawła Snopka, Pawła Golonki, Stanisława Gutowskiego, Magdaleny Dębowskiej, Henryka Cempury, Adriana Cempury, Adama Miki i Jacka Zdebskiego.
 11. W piątek zakończenie nabożeństw majowych a od soboty rozpoczyna się miesiąc czerwiec i początek nabożeństw czerwcowych poświęconych czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Wszystkim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze –  wszystkim Mamom z okazji „Dnia Matki” i dzieciom z okazji sobotniego „Dnia Dziecka” – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 13. W poniedziałek o 15.00  pogrzeb śp. Augustyna Grabowskiego z Ujazdu. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!   

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content