Ogłoszenia parafialne: 26.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024

Kościół dzisiaj pragnie uwielbiać Boga, Ojca, który nas stworzył, Syna, przez którego nam się objawił, radować się łącznością z Duchem Świętym, przeżywając uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejszą niedzielę można nazwać świętem najdoskonalszej wspólnoty osób. Niech zapatrzenie się w miłość i jedność zrealizowaną w zjednoczeniu Osób Boskich i jej naśladowanie, pozwoli i nam odnowić nasze ludzkie wspólnoty – tę rodzinną, parafialną i narodową…

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy – serdecznie witamy wszystkich Parafian oraz miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
  2. W dzisiejszą niedzielę Trójcy św. kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  3. Dzisiaj także obchodzimy „Dzień Matki”. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci wobec naszych Mam, tych żyjących i tych, które Pan Bóg już powołał do siebie. Dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca, spracowane ręce i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich Mam w naszej Parafii i na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 w ich intencji.
  4. Kończy się miesiąc maj. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu wspierali – czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Dziękujemy firmie pana Józefa Pijanowskiego za prace wykonane przy umocnieniu i odwodnieniu terenu wokół garaży przy nowej plebani i za rabat w wysokości 6 tyś. zł. Dziękujemy także firmie Hydrosprzęt za pomoc w tych pracach i panu Krzysztofowi Stabrawie za rabat 1 tyś, zł. za przywiezione kruszywa. Koszt tych prac dla parafii /po rabatach/ to 17.029 zł. Dziękujemy także paniom z Rady Parafialnej za pomoc w pracach kancelaryjnych. Dziękujemy panom za prace elektroniczne na wieży kościoła: panu Wiesławowi Kukli za zakup mechanizmu do zegara i panu Tomaszowi Błasińskiemu za naprawę zegarów na wieży oraz panu Rafałowi Królowi za naprawę kurantów. Wszystkim za wszelką pomoc, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!
  5. Jutro o godz. 15.15 z parkingu przy kościele wyjazd uczniów klas 8 na rekolekcje na zakończenie Szkoły Podstawowej.
  6. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.
  7. Chórzystów zapraszamy na próbę we wtorek o 20.00 a scholę dziewcząt w piątek o 17.00.
  8. We czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym dniu oddajemy publiczną cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji do 4 ołtarzy. Procesja po Mszy św. o godz. 9.00 przejdzie w kierunku starej i nowej plebani i z powrotem, ze względu na remont i zamknięcie drogi głównej. W Boże Ciało Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 15.00 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo prosimy Braci Strażaków o zabezpieczenie trasy procesyjnej. Prosimy  rodziców o przyprowadzenie dzieci: dziewczynek do sypania kwiatów a chłopców w komżach do dzwonienia. Dzieci I-Komunijne prosimy, aby przyszły w swoich I-Komunijnych strojach. Prosimy też o przygotowanie feretronów i zabranie ich na procesję przez wyznaczone grupy.
  9. Przypominamy, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym i w tym dniu należy być na Mszy św.. a nie tylko na procesji. Zapraszamy również do udziału w procesjach podczas Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Składka na tacę w Boże Ciało – tak jak co roku – będzie przeznaczona na hospicja i domy dla nieuleczalnie  chorych. Przed Uroczystością Bożego Ciała zachęcamy do sakramentu Pokuty. Spowiadamy przed każdą Mszą św. a we środę od godz. 17.00.
  10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a wyjątkowo we środę od godz.18.45 prosimy rodziny: Romana Dziedzica, Waldemara Pączka, Pawła Płachty, Barbary Loch, Tadeusza Sowińskiego, Andrzeja Piskorza, Henryka Pawlickiego, Leszka Watraka, Stanisława Kukli i Stanisława Pawlińskiego. A w najbliższą sobotę 1.06. od godz. 8.00 rodziny: Jerzego Opioły, Roberta Świątko, Pawła Snopka, Pawła Golonki, Stanisława Gutowskiego, Magdaleny Dębowskiej, Henryka Cempury, Adriana Cempury, Adama Miki i Jacka Zdebskiego.
  11. W piątek zakończenie nabożeństw majowych a od soboty rozpoczyna się miesiąc czerwiec i początek nabożeństw czerwcowych poświęconych czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  12. Wszystkim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze –  wszystkim Mamom z okazji „Dnia Matki” i dzieciom z okazji sobotniego „Dnia Dziecka” – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
  13. W poniedziałek o 15.00  pogrzeb śp. Augustyna Grabowskiego z Ujazdu. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu.