Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 25.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE BOŻE NARODZENIE 25.12.2023

Bóg stał się człowiekiem. Dla nas i dla naszego zbawienia. Ta Dobra Nowina dociera dzisiaj do nas z nową siłą. To źródło najgłębszej nadziei i pokoju dla każdego bez wyjątku człowieka. Bóg  jest tuż obok nas zjednoczony z nami, w naszym człowieczeństwie.  Z prostotą pasterzy pójdźmy do Betlejem, oddajmy pokłon Dzieciątku Jezus i śpiewajmy z aniołami: Chwała na wysokości Bogu.

 1. Uroczystą Pasterką o północy rozpoczęliśmy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Kto na Pasterce przyjął Komunię św. może dzisiaj drugi raz przyjąć Komunię św. w czasie pełnego uczestnictwa we Mszy św.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywajmy Tajemnicę Bożego Narodzenia w naszych domach rodzinnych. Serdecznie witamy we wspólnocie parafialnej wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy wrócili na święta w rodzinne strony. Życzymy Wam udanego wypoczynku, odnowienia i umocnienia więzi  rodzinnych, głębokiego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz prawdziwej rodzinnej radości. Śpiewajmy wspólnie kolędy i cieszmy się, że możemy przebywać razem w naszych rodzinach. Zechciejmy trwać jak najdłużej w tej bożonarodzeniowej atmosferze i budujmy wspólnie piękny, świąteczny, rodzinny klimat.
 3. W tę radość Bożego Narodzenia włączamy też wdzięczność wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w nasze świąteczne przygotowania i prace w Parafii. Serdecznie  dziękujemy panu Zygmuntowi Stawarzowi i jego rodzinie za ofiarowanie pięknych choinek do kościoła: dziękujemy za wycięcie, przywiezienie i obsadzenie ich w kościele panom: Januszowi Szczurowi, Jarosławowi Gargulowi, Romanowi Bujakowi i Janowi Grabowskiemu; dziękujemy za piękny, świąteczny wystrój kościoła i przygotowanie szopki Panom z Rady Parafialnej: Mirosławowi Babiczowi, Konradowi  Madejowi, Rafałowi Królowi i Wiesławowi Kukli / z Półrolek/; dziękujemy  młodzieży z KSM-u i lektorom za chętną i konkretną pomoc,… oraz panu Organiście za koordynację prac porządkowych i dekoracyjnych. Dziękujemy chórowi parafialnemu za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem w czasie pasterki  i świątecznych dni oraz scholii za śpiewy psalmów w czasie Adwentu i obecnie.. także LSO – lektorom i ministrantom za liczną i staranną posługę przy ołtarzu.. Serdeczne Bóg zapłać także za produkty dostarczane na plebanię z okazji spowiedzi i na świąteczny stół państwu Nędza-Sikoniowcy  z cukierni, i państwu Stańdo z masarni za produkty żywnościowe. Bardzo dziękujemy również panu Rafałowi Królowi za uruchomienie kurantów wieży i zamontowanie nowych głośników. Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość – Niech Boża Dziecina  wynagrodzi i hojnie błogosławi. Dziękujemy członkom Caritas za przeprowadzenie świątecznej akcji W.D.P.Dzieciom, przygotowanie paczek świątecznych i życzeń dla potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać dla właścicieli sklepów Biedronka Trzciana, Delikatesy Centrum Trzciana, Społem Trzciana oraz wolontariuszy, szkolnych kół Caritas. Wszystkim sponsorom i ofiarodawcom tych świątecznych akcji za dary serca i hojne wsparcie potrzebujących i samotnych./ jeśli kogoś pominęliśmy, to tym serdeczniej dziękujemy/.
 4. Jutro drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana.  Msze św., według porządku niedzielnego. Tradycyjnie po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Scenka kolędników misyjnych i kwesta do puszek po każdej mszy św. na cele misyjne
 5. Składka z jutrzejszego dnia jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 6. 5. We środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek kolędy jest podany na stronie internetowej naszej Parafii. /osobna kartka/
 7. Drodzy Parafianie!

  Rozpoczyna się kolęda w naszej Parafii.  Kapłana, będą poprzedzać ministranci z pytaniem, czy Państwo życzą sobie przyjąć księdza z wizytą. Serdeczna prośba, aby Gospodarze z pierwszego domu w miarę możliwości przywieźli kapłana.

  Gdyby wyznaczony termin kolędy był niedogodny można umówić się telefonicznie (Ks. Proboszcz, tel: 14 613-60-13, ks. Katecheta, tel. 728-480-663) lub osobiście na inny czas.

  Czwartek 28.12 – od 9.00

  1. Łąkta Dolna Półrolki – od p. Mróz do p. Szwed
  2. Łąkta Działy – od p. Kądziela do p. Król

  Piątek 29.12 – od 9.00

  1. Łąkta Dolna domy koło drogi – od Pająk do p. Dyrla
  2. Trzciana Zyznówka (całość) – od p. Borek

  Sobota 30 12 – od 8.30

  1. Łąkta Dolna domy koło drogi – od. P. Zbigniewa Kukli do p. Józefa Nowaka
  2. Trzciana Glinik – od p. Góral do p. Pławeckich (Rafał i Edyta)

Drodzy Parafianie i mili Goście: dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy nam Kapłanom nadesłali lub przekazali osobiście świąteczne życzenia i inne wyrazy pamięci i życzliwości – chcemy je odwzajemnić i życzyć Wam  z całego serca z opłatkiem w ręku: Niech Nowonarodzony Jezus – Wam błogosławi, niech usunie  z Waszych serc wszelki lęk i obawy o przyszłość, niech przyniesie Wam ponownie radość i nadzieję, niech ożywi wiarę i rozpali miłość.  Niech też przyniesie zdrowie chorym, nadzieję wątpiącym, pociechę samotnym  a Waszym rodzinom i ojczyźnie – upragnione pojednanie i pokój. Wszystkich Drogich Parafian i Gości obejmuję serdeczną modlitwą przy świątecznym ołtarzu i przy żłóbku Bożej Dzieciny.   Zdrowych i błogosławionych, pełnych ciepła, pokoju, miłości i nadziei – Świąt Bożego Narodzenia…SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

 

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content