Ogłoszenia parafialne: 25.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE BOŻE NARODZENIE 25.12.2023

Bóg stał się człowiekiem. Dla nas i dla naszego zbawienia. Ta Dobra Nowina dociera dzisiaj do nas z nową siłą. To źródło najgłębszej nadziei i pokoju dla każdego bez wyjątku człowieka. Bóg  jest tuż obok nas zjednoczony z nami, w naszym człowieczeństwie.  Z prostotą pasterzy pójdźmy do Betlejem, oddajmy pokłon Dzieciątku Jezus i śpiewajmy z aniołami: Chwała na wysokości Bogu.

1. Uroczystą Pasterką o północy rozpoczęliśmy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Kto na Pasterce przyjął Komunię św. może dzisiaj drugi raz przyjąć Komunię św. w czasie pełnego uczestnictwa we Mszy św.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywajmy Tajemnicę Bożego Narodzenia w naszych domach rodzinnych. Serdecznie witamy we wspólnocie parafialnej wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy wrócili na święta w rodzinne strony. Życzymy Wam udanego wypoczynku, odnowienia i umocnienia więzi  rodzinnych, głębokiego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz prawdziwej rodzinnej radości. Śpiewajmy wspólnie kolędy i cieszmy się, że możemy przebywać razem w naszych rodzinach. Zechciejmy trwać jak najdłużej w tej bożonarodzeniowej atmosferze i budujmy wspólnie piękny, świąteczny, rodzinny klimat.
  3. W tę radość Bożego Narodzenia włączamy też wdzięczność wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w nasze świąteczne przygotowania i prace w Parafii. Serdecznie  dziękujemy panu Zygmuntowi Stawarzowi i jego rodzinie za ofiarowanie pięknych choinek do kościoła: dziękujemy za wycięcie, przywiezienie i obsadzenie ich w kościele panom: Januszowi Szczurowi, Jarosławowi Gargulowi, Romanowi Bujakowi i Janowi Grabowskiemu; dziękujemy za piękny, świąteczny wystrój kościoła i przygotowanie szopki Panom z Rady Parafialnej: Mirosławowi Babiczowi, Konradowi  Madejowi, Rafałowi Królowi i Wiesławowi Kukli / z Półrolek/; dziękujemy  młodzieży z KSM-u i lektorom za chętną i konkretną pomoc,… oraz panu Organiście za koordynację prac porządkowych i dekoracyjnych. Dziękujemy chórowi parafialnemu za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem w czasie pasterki  i świątecznych dni oraz scholii za śpiewy psalmów w czasie Adwentu i obecnie.. także LSO – lektorom i ministrantom za liczną i staranną posługę przy ołtarzu.. Serdeczne Bóg zapłać także za produkty dostarczane na plebanię z okazji spowiedzi i na świąteczny stół państwu Nędza-Sikoniowcy  z cukierni, i państwu Stańdo z masarni za produkty żywnościowe. Bardzo dziękujemy również panu Rafałowi Królowi za uruchomienie kurantów wieży i zamontowanie nowych głośników. Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość – Niech Boża Dziecina  wynagrodzi i hojnie błogosławi. Dziękujemy członkom Caritas za przeprowadzenie świątecznej akcji W.D.P.Dzieciom, przygotowanie paczek świątecznych i życzeń dla potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać dla właścicieli sklepów Biedronka Trzciana, Delikatesy Centrum Trzciana, Społem Trzciana oraz wolontariuszy, szkolnych kół Caritas. Wszystkim sponsorom i ofiarodawcom tych świątecznych akcji za dary serca i hojne wsparcie potrzebujących i samotnych./ jeśli kogoś pominęliśmy, to tym serdeczniej dziękujemy/.
  4. Jutro drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana.  Msze św., według porządku niedzielnego. Tradycyjnie po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Scenka kolędników misyjnych i kwesta do puszek po każdej mszy św. na cele misyjne
  5. Składka z jutrzejszego dnia jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  6. 5. We środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek kolędy jest podany na stronie internetowej naszej Parafii. /osobna kartka/
  7. Drodzy Parafianie!

Rozpoczyna się kolęda w naszej Parafii.  Kapłana, będą poprzedzać ministranci z pytaniem, czy Państwo życzą sobie przyjąć księdza z wizytą. Serdeczna prośba, aby Gospodarze z pierwszego domu w miarę możliwości przywieźli kapłana.

Gdyby wyznaczony termin kolędy był niedogodny można umówić się telefonicznie (Ks. Proboszcz, tel: 14 613-60-13, ks. Katecheta, tel. 728-480-663) lub osobiście na inny czas.

Czwartek 28.12 – od 9.00

1. Łąkta Dolna Półrolki – od p. Mróz do p. Szwed
    2. Łąkta Działy – od p. Kądziela do p. Król

Piątek 29.12 – od 9.00

1. Łąkta Dolna domy koło drogi – od Pająk do p. Dyrla
    2. Trzciana Zyznówka (całość) – od p. Borek

Sobota 30 12 – od 8.30

1. Łąkta Dolna domy koło drogi – od. P. Zbigniewa Kukli do p. Józefa Nowaka
    2. Trzciana Glinik – od p. Góral do p. Pławeckich (Rafał i Edyta)

Drodzy Parafianie i mili Goście: dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy nam Kapłanom nadesłali lub przekazali osobiście świąteczne życzenia i inne wyrazy pamięci i życzliwości – chcemy je odwzajemnić i życzyć Wam  z całego serca z opłatkiem w ręku: Niech Nowonarodzony Jezus – Wam błogosławi, niech usunie  z Waszych serc wszelki lęk i obawy o przyszłość, niech przyniesie Wam ponownie radość i nadzieję, niech ożywi wiarę i rozpali miłość.  Niech też przyniesie zdrowie chorym, nadzieję wątpiącym, pociechę samotnym  a Waszym rodzinom i ojczyźnie – upragnione pojednanie i pokój. Wszystkich Drogich Parafian i Gości obejmuję serdeczną modlitwą przy świątecznym ołtarzu i przy żłóbku Bożej Dzieciny.   Zdrowych i błogosławionych, pełnych ciepła, pokoju, miłości i nadziei – Świąt Bożego Narodzenia…SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!