Ogłoszenia parafialne: 25.08.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024

Często nasza wiara zostaje wystawiona na próbę i wątpliwości. Szczególnym umocnieniem w różnych sytuacjach jest Komunia Święta. Pan Jezus daje mi swoje Ciało jako pokarm duchowy. To jest prawdziwa  motywacja do tego, by w swoim życiu wybierać Jezusa. Do kogo pójdziemy? – pyta Święty Piotr. Do Pana Jezusa możemy przyjść zawsze bo On nigdy nie przestaje nas kochać, także wtedy gdy nadużywając naszej wolności odchodzimy od Niego. Ciągle na nas czeka, abyśmy wznosili serca tam, gdzie są prawdziwe radości.

1. Przed nami ostatni już tydzień wakacji. W tę ostatnią niedzielę sierpnia i wakacji serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego tygodnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.
        1. Kontakt z kapłanami jest możliwy także telefonicznie pod nr komórkowym 728-480-663 lub stacjonarnym 14 613-60-13.
  2. Jutro w liturgii będziemy przeżywać Uroczystość M. Bożej Częstochowskiej. Łączymy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami, którzy i dzisiaj i jutro przybywają na imieniny do Matki Bożej Jasnogórskiej i zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św., by Matce Bożej dziękować za łaski otrzymane w czasie kończących się wakacji i nadal polecać wszystkie troski naszych rodzin, ojczyzny i nowy rok szkolny, który rozpoczniemy już za tydzień.
  3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych bo to ostatnia środa miesiąca.
  4. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Ryszarda Stajno, Józefa Joniec, Józefa Krawczyka, Kazimierza Piecha, Józefa Nowaka, Józefa Mroza, Moniki Kukli, Krzysztofa Kukli, Roberta Włodarczyka i Mariana Włodarczyka.
  5. Scholę dziewcząt pan Organista zaprasza na próbę w piątek o 17.00.
  6. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież, aby w tym tygodniu skorzystały z Sakramentu Pokuty i z Bogiem w sercu rozpoczęły ten nowy rok już za tydzień.  Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św.
  7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.  Ks. proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom, którzy i w ubiegłym i w tym tygodniu składali mu życzenia imieninowe – za modlitwę i Msze św. w jego intencji, wszelką życzliwość i dobre słowo – z całego serca wszystkim bardzo dziękuje.
  8. Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola w Trzcianie  zaprasza nowo przyjęte dzieci i ich rodziców na „Dni adaptacyjne”, które odbędą się w tym tygodniu w dniach 28 / środa/ i 29 / czwartek/ sierpnia w godz. od 9.00 do 10.30.
  9. Do końca sierpnia trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny (DSR), która tym razem odbędzie się w Nowym Sączu w parafii św. Małgorzaty. Studium trwa dwa semestry (wrzesień 2024 – czerwiec 2025), zajęcia w jedną sobotę miesiąca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń a zapisy poprzez formularz: https://drtarnow.pl/dla-malzenstw/diecezjalne-studium-rodziny