Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 25.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

    W II niedzielę Wielkiego Postu słowo Boże prowadzi nas na Górę Tabor. Rozważamy tajemnicę przemienienia się Chrystusa. Jest ona zapowiedzią przemiany serc, której od nas oczekuje Chrystus. On sam zaprasza, byśmy spojrzeli na Niego wzrokiem wolnym od rutyny i obojętności i odkryli w Nim jedynego Pana i Zbawiciela. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się za misjonarki i misjonarzy z Polski. W tym Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami polecamy Panu Bogu misyjne dzieło Kościoła. Otoczmy modlitwą misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach głoszą Ewangelię i potwierdzają ją czynami miłości chrześcijańskiej. Modlimy się także o liczne i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło serc oddanych misjom.

 1. W drugą niedzielę W. Postu serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii.. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i II tygodnia Wielkiego Postu
 2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam wielkopostne nabożeństwa. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św.
 3. W II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy  Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami..   Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. Serdecznie dziękujemy za ofiary do puszek, zbierane dzisiaj po Mszy św. na Ogólnopolski Fundusz Misyjny- „Ad Gentes” – zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski.
 4. Kończy się miesiąc luty. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali  czy to modlitwą czy ofiarami naszą Parafię. Wszystkim za wszelką pomoc, ofiarność i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy także panu Tomaszowi Błasińskiemu za naprawienie i nastawienie zegarów na wieży naszego kościoła.
 5. O poprowadzenie różańca w środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.  Ponieważ jest to ostatnia środa miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.
 6. Także we środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy serdecznie wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebani..
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a we czwartek od godz. 16.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W I piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 a po niej będzie Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą być wcześniej – o godz. 19.30. Zapraszamy szczególnie młodzież klasy VIII w ramach przygotowania  do sak. bierzmowania.
 9. Także w I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.
 10. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Tomasza Stańdo, Antoniego Konopka, Edwarda Bębenek, Andrzeja Starsiak, Stefana Pach, Jerzego Kuśnierz, Adama Kąckiego, Ewy Celichowskiej, Konrada Madeja i Piotra Halberdy.
 11. Od przyszłej niedzieli  członkowie CARITAS przy naszej Parafii  – będą rozprowadzać „baranki i paschaliki”  czyli świece wielkanocne w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Można je nabywać po każdej Mszy św. Cena jednego baranka lub paschalika wynosi 8 zł. Natomiast ofiary przewyższające tę kwotę, będą przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.. Członków „Caritas” zapraszamy na krótkie spotkanie w piątek po Mszy św. ok. 18.15 na plebani.
 12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
 13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…
  Na wielkopostną odnowę serca wszystkim Parafianom i Gościom – SZCZĘŚĆ BOŻE!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content