Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 24.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU – WIGILIA – 24.12.2023

        Bardzo blisko są już wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Za nami Niedziela Radości i trzy tygodnie Adwentu, a dziś wieczór wigilijny i wspomnienie nocy, podczas której wypełniły się proroctwa przyjścia na świat Mesjasza. Wszystko to dokonało się dzięki słowu Maryi: fiat – „niech mi się stanie”. Rozpoczynając Eucharystię, zapatrzmy się raz jeszcze na Maryję i od Niej uczymy się posłuszeństwa Bożemu słowu, które stało się ciałem i które może także i w naszym życiu dokonać cudu.                                        

 1. W czwartą i ostatnią Niedzielę Adwentu a zarazem w Wigilię Bożego Narodzenia serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości.
 2. Dzisiaj Msze św. tylko przed południem, bo wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Przeżyjmy ją w chrześcijańskiej i rodzinnej, Bożej atmosferze. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem – symbolem jedności, oraz wspólny śpiew kolęd. Podczas wigilii powinniśmy także zachować post od mięsa i wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych.
 3. Po Wigilii o północy czyli 24.00 zapraszamy na Mszę św. zwaną …Pasterką, abyśmy we wspólnocie Kościoła przeżyli tę świętą noc Bożego Narodzenia. Przed Pasterką młodzież z KSM-U zaprasza o 23.20 na program bożonarodzeniowy i wspólne kolędowanie.  Składka zebrana na Pasterce tradycyjnie przeznaczona zostanie na diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, który jest jednym  z przejawów troski Kościoła o ludzkie życie  i macierzyństwo.
 4. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. Podobny porządek Mszy świętych będzie także we wtorek – II dzień Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana.
 5. Składka z drugiego dnia świątecznego przeznaczona jest jak co roku na Katolickie Uniwersytety.  A po Mszy św. tradycyjnie poświęcenie owsa.
 6. Także w tym dniu po Mszy św. błogosławieństwo kolędników misyjnych. W tym roku Kolędnicy Misyjni nie będą odwiedzać naszych domów ale zamiast tego zaraz po Mszy św. przedstawią swoje kolędowanie w kościele. Kolędowanie ich jest pomocą dla biednych dzieci w krajach misyjnych. Wesprzyjmy ich trud hojnym darem serca, tak jak to było przez poprzednie lata.
 7. We środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po nowennie Różę Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych a o prowadzenie różańca przed Mszą św. o 16.30 prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel. Jest to Święto Św. Jana Ewangelisty. Po Mszy św. tradycyjne poświecenie wina.
 8. Także we środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek kolędy jest podany na stronie internetowej naszej Parafii. Podamy go także jutro.
 9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Józefa Burkowicza, Arkadiusza Repetowskiego, Jana Knapa, Andrzeja Knapa, Mariusza Kukli, Wiesława Kamińskiego, Tadeusza Kukli, Marka Kąckiego, Henryka Tracza i Janusza Grabowskiego.
 10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was P. Bogu w modlitwie.
 11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy „Gościa Niedzielnego”: podwójny: świąteczno-noworoczny nr w cenie 15 zł.
 12. Więcej informacji na ten tydzień podamy w kolejnych świątecznych dniach.
 13. Na ten szczególny czas Wigilii Bożego Narodzenia i nadchodzące Święta przeżywane  z Bogiem    w sercu, pełnym miłości,  radości i pokoju – przyjmijcie Boże błogosławieństwo

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content