Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy szczególne zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, czyli do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła. Zapłatą za nią jest życie wieczne. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne i społeczne. Przeżywając Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy również o tych ludziach i prośmy Boga, by ustały wszelkie wojny i konflikty, które zmuszają innych do opuszczenia własnej ojczyzny.
1. W 25 niedzielę zwykłą  serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy już po raz 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest on obchodzony w Kościele pod hasłem „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.

3. Dzisiaj także obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Modlimy się o trzeźwość  w  naszych rodzinach, w Parafii i całej ojczyźnie.
4. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary zbierane po Mszach św. do puszek  na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie i Tarnowie.

5. We środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po nowennie Różę Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych a o prowadzenie różańca przed Mszą św. o 17.30 prosimy róże pani Jadwigi Krawczyk i pani Jadwigi Babral.

6. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Włączając się w tę światową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – wraz z Akcją Katolicką zapraszamy do wspólnej modlitwy we czwartek o godz. 15.00 na Rynku przy aptece w Trzcianie. W tym roku do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia włączą się żołnierze, obrońcy naszych granic, więźniowie, Ludzie Morza i Kapelani Portów Lotniczych. Tegoroczna intencja zachęca do modlitwy za Kościół, aby niestrudzenie bronił depozytu wiary, o pokój na Ukrainie i całym świecie, w intencji naszej ojczyzny.

7. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:
* scholę dziewcząt – w piątek o 17.00;  * młodzież z KSM-u – w piątek o godz. 19.30;
* w sobotę o 9.10 – wycieczka ministrantów do Brzeska i Szczepanowa z parkingu przy kościele; wycieczka dla tych, którzy do dzisiaj złożą zgodę na wyjazd od rodziców.

8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę…a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Łukasza Kędronia, Krystyny Piech, Mirosława Pyznara, Krzysztofa Jagielskiego, Alfreda Pyznara, Marcina Janiczka, Mariusza Steca, Edwarda Matusa, Jakuba Muchy i Wiesława Kukli.

9. Dziękujemy także wszystkim Parafianom, którzy ostatnio pracowali przy nowym parkingu przy naszym cmentarzu parafialnym i ofiarowali kruszywo z kamienia i inne materiały. Bóg zapłać za zaangażowanie i wszelką pomoc. Prace będą nadal kontynuowane.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają pierwsze swoje różańce. Po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci na krótkie spotkanie w kościele.

11. Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. Matka Boża w różnych objawieniach prosi nas o modlitwę Różańcową. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w tych pięknych nabożeństwach. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki po każdym nabożeństwie.  Pierwsze nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 15.00 a po nim Msza św.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.

13. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz dla Rolników na 2024 rok. Intencje Mszy św. na ten tydzień są wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Tam też na prośbę wielu Parafian znajdziemy „Vademecum wyborcze katolika”, dokument wydany przez Episkopat Polski w związku z wyborami 15.10.

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content