Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 24.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024 r.

Rozpoczynamy celebrację najważniejszego tygodnia w życiu Jezusa i w naszym życiu – Wielkiego Tygodnia. Liturgia Kościoła ukazuje nam Chrystusa, który wjeżdża do Jerozolimy, aby umrzeć na krzyżu dla naszego zbawienia. Chrystus zaprasza dzisiaj każdego z nas, żebyśmy razem z Nim przeżyli ten nadchodzący tydzień. Będzie to możliwe zwłaszcza dzięki bogatej liturgii Triduum Paschalnego.   Jak mówi św. Paweł – „skoro wspólnie z Nim cierpimy, to wspólnie z Nim będziemy mieli udział w Jego chwale” (por. Rz 8,17). Spróbujmy więc – przez uczestnictwo w celebracjach tego tygodnia – zanurzyć się w tym misterium męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 1. W niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej   w terenie. Akcji Katolickiej za przygotowanie rozważań, wszystkim prowadzącym poszczególne stacje, panu Organiście i Druhom Strażakom i Policji za pomoc w czasie drogi i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.
 3. Dziękujemy także Panu Bogu za zakończone w środę Rekolekcje Wielkopostne. Zachęcamy do korzystania z sakramentu Pokuty, tych, którzy jeszcze nie skorzystali/ aby z Bogiem w sercu przeżywać Święta  Paschalne. Jutro w poniedziałek całodniowa spowiedź w Nowym Wiśniczu, a we wtorek w Żegocinie.
 4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone jako jałmużna postna  na WSD w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać.
 5. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie do kościoła w poniedziałek o godz. 17.00.
 6. Także  chórzystów zapraszamy na próbę chóru w poniedziałek o godz. 19.00.
 7. W Wielką Środę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną na święta, szczególnie tych, którzy nie mogli być na nabożeństwie w kościele w czasie rekolekcji. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
 8. O poprowadzenie różańca w środę o godz. 17.30 prosimy Róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa.  Ponieważ jest to ostatnia środa miesiąca – po Mszy św. zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.
 9. Także we środę po nowennie ok. 19.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej, lektorów i młodzież do pomocy przy budowie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 10. Wszystkich  ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie przed świąteczną liturgią w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 10.00. Prosimy o sumienną obecność wszystkich.  A także o zapisywanie się na czuwanie w Ciemnicy i przy grobie Pańskim. Lista z godzinami czuwań w zakrystii.
 11. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a wyjątkowo w Wielki Czwartek od godz.9.00 prosimy rodziny: Andrzeja Kuska, Andrzeja Gądka, Mieczysława Zdebskiego, Piotra Wilgockiego, Zdzisława Burka, Michała Poznańskiego, Pawła Stawarza, Zbigniewa Pytla, Józefy Dudzic, Wojciecha Bobaka, Lucka Lecha, Władysława Bobaka i Kazimierza Studzińskiego.
 12. Natomiast w Wielką Sobotę po obrzędach Wigilii Paschalnej około 19.45 prosimy rodziny: Stanisława Kłóska, Krzysztofa Kłóska, Jacka Wilgockiego, Joanny Rusoń, Marka Ujejskiego, Mariusza Stalmacha, Tadeusza Anioła, Adama Pietronia, Zbigniewa Matusa, Krzysztofa Kłóska i Rafała Pławeckiego.
 13. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne, trzy święte i najważniejsze dni w liturgii kościoła. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19.00. Ofiara na tacę z tej Mszy św. będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy wieczorem do 22.00. O prowadzenie adoracji od godz. 20.30 prosimy mieszkańców Trzciany. W Wielki Piątek adoracja w ciemnicy rano od godz. 8.00.
 14. Wielki Piątek to dzień męki, śmierci Chrystusa i złożenia do grobu. Zachowujemy w tym dniu post ścisły czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożywamy tylko 3 posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.  W Wielki Piątek nie ma Mszy św.   Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża rozpocznie się o godz. 18.00.  Adoracja Pana Jezusa  w grobie do 23.00. O prowadzenie adoracji prosimy: od 20.00 – mieszkańców Ujazdu;  od 21.00 mieszkańców Łąkty Dolnej a od 22.00 młodzież z KSM-u. Za pobożny udział w adoracji krzyża i ucałowanie go możemy zyskać odpust zupełny. Prosimy, aby na Wielki Piątek zadbać o krzyże przydrożne i je przystroić. Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża są przeznaczone – tak jak co roku – na  miejsca kultu w Ziemi Świętej.
 15. Wielka Sobota: Kościół trwa i adoruje Chrystusa przy grobie Pańskim. Adoracja od godz. 8.00. Tradycyjnie w tym dniu święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele będzie o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00; W innych miejscach tak jak co roku. Glinik – przy figurze o 9.15; Libichowa – o 9.30; Łąkta Dolna – o 9.45 i Ujazd – o 10.00.  Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy obrzędy Liturgii Wigilii Paschalnej zwiastujące Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Na sobotnią Liturgię prosimy  przynieść ze sobą świece lub paschaliki. Msza św. Wigilii Paschalnej jest już Mszą Wielkanocną. Będzie więc okolicznościowe kazanie i wielkanocna składka na tacę. Porządek Nabożeństw w Triduum Sacrum jest także wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii: TRIDUUM PASCHALNE 2024 – PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I ADORACJI – Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie (parafiatrzciana.pl)
 16. Procesja Rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 6.00. Prosimy, aby wcześniej przygotować feretrony i grupy niosące: Matki i Ojcowie dzieci I–komunijnych, schola, kandydaci do Bierzmowania.
 17. Róże Żywego Różańca prosimy, aby wzorem lat ubiegłych prowadziły Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim według porządku, który jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii

ADORACJE  RÓŻ  RÓŻAŃCOWYCH I GRUP

Wielki Piątek

 12.00-  13.00   HELENA BURKIEWICZ, STANISŁAWA BURKIEWICZ

 13.00      14.00     GENOWEFA STAŃDO,  ANNA TRACZ

 14.00  –   15.00     MARIA PYTEL, ANNA DEC 

15.00 –   16.00      MARIA MATRAS, ATANISŁAWA KACZMARCZYK

 16.00  –  17.00   JADWIGA KRAWCZYK, JADWIGA BABRAL

17.00 – 18.00      RADA PARAFIALNA (DROGA KRZYŻOWA)

22.00-23.00       MŁODZIEŻ (prowadzą lektorzy i KSM) 

Wielka Sobota

  13.00-   14.00       AKCJA KATOLICKA

 14.00 –   15.00      JANUSZ RUSAK, TOMASZ BABRAL    

 15.00  –   16.00    IRENA FERENC, MARIA KUKLA

 16.00  – 17.00    MARIA KRÓL,  ANNA ROSIEK

 17.00-   18.00     ROZALIA CHYTROŚ, CELINA RUSAK

NA OWOCNE PRZEŻYWANIE WIELKIEGO TYDODNIA MĘKI PAŃSKIEJ  –  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content