Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia Parafialne – 23.07.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023

Na niedzielnej Eucharystii gromadzimy się wokół Chrystusowego Ołtarza. Przychodzimy   z naszymi prośbami i sprawami, które są ważne dla naszego życia. Tak wiele otrzymujemy od Niego każdego dnia, za co winniśmy Mu nieustannie dziękować.  Dzisiaj w szczególny sposób prosimy za wstawiennictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo i opiekę w czasie naszych podróży. Potrzeba nam Bożej łaski i opieki, abyśmy mądrze i roztropnie potrafili korzystać z naszych pojazdów i zawsze bezpiecznie docierać do celu naszej podróży. Dzisiaj też razem z MIVA Polska dziękujemy Bogu za bezpieczne podróże i jako znak tej wdzięczności włączamy się w misyjną akcję 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy.

1. W kolejną, wakacyjną niedzielę lipca w naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy w naszej Parafii przeżywają swoje wakacje, urlopy i odpoczywają. Życzymy Wam dobrej pogody i udanego, bezpiecznego wypoczynku.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Polsce XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących, motocyklistów, ruchu i komunikacji. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy i modlimy się o bezpieczeństwo dla użytkowników dróg…dziękujemy za dar złożony przez kierowców przy poświęceniu, który jest wsparciem dla misjonarzy na zakup środków transportu, tak jak w latach ubiegłych… dziękujemy także za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!

3. Jutro w liturgii wspominamy św. Kingę, która jest patronką naszej diecezji tarnowskiej a także naszej Szkoły Podstawowej w Łąkcie D. i miasta Starego Sącza. Tam też dzisiaj odbywają się główne uroczystości odpustowe…

4. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Jakuba, Apostoła, patrona miasta Brzeska oraz liturgiczny dzień św. Krzysztofa, o którym już wspomnieliśmy wcześniej.

5. We środę wspomnienie świętych: św. Joachima i św. Anny, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa; jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.  Do szczególnej wdzięczności i modlitwy za nich zachęcamy dzieci i wnuków.

6. Także we środę, ostatnią miesiąca lipca zapraszamy Róże Żywego Różańca, na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą św. o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.

7. W piątek o 4.00 rano z parkingu przed kościołem wyjazd do Słowenii. Pół godziny wcześniej Msza św. w kościele.

8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Jana Burdy, Andrzeja Burdy, Marka Zdebskiego, Romana Kukli, Doroty Łyduch, Klaudiusza Mikołajek, Żanety Mikołajek, Adama Konopki, Kazimierza Tracza i Zofii Wrona.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – a wśród nich Ks. Krzysztofowi – naszemu Wikariuszowi – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

10. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

11. W najbliższą sobotę i niedzielę na orliku Święto Gminy Trzciana. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach.

12. Wójt Gminy Trzciana informuje, że w związku z budową chodnika Trzciana – Łąkta Dolna droga powiatowa na tym odcinku będzie zamknięta od 25 lipca przez około 3 tygodnie. Objazdy wyszczególnione są na tablicach informacyjnych. Za utrudnienia  przepraszamy.

 

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom  życzymy radosnej i bezpiecznej niedzieli  oraz  dobrego tygodnia  Szczęść Wam Boże!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content