Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 23.06.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

     Każde niedzielne spotkanie eucharystyczne jest szczególnym momentem w życiu Kościoła. Podobnie jak uczniowie wsiadamy dzisiaj do łodzi, którą steruje sam Chrystus. To w tym czasie chcemy chociaż na chwilę odbić od brzegu naszej codzienności i pobyć z naszym Mistrzem na osobności. Podczas tego spotkania usłyszymy słowa: „w górę serca”, a więc wezwanie, by choć na chwilę, przystępując do tych świętych tajemnic, oderwać się od tego, co przyziemne, co nas absorbuje na co dzień. Mamy jako wspólnota wznieść swoje serca do Pana, który chce uciszyć nawet nasze  największe życiowe sztormy. Pozwólmy sobie na taką chwilę bardzo osobistego spotkania z Jezusem.

 1. W pierwszą niedzielę wakacji – serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy razem z nami modlą się dzisiaj w świątyni. Życzymy Wam dobrej pogody i udanego wypoczynku.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Dziękujemy wszystkim Ojcom szczególnie z naszej Parafii – za ich codzienny trud i poświęcenia dla dobra swoich rodzin i wszystkich obejmujemy naszą wdzięcznością i modlitwą przed Bogiem. Do modlitwy w intencji swoich ojców zachęcamy szczególnie wszystkie dzieci.
 3. Minął kolejny – rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczęły się letnie wakacje. Dziękujemy Dyrekcjom i gronu pedagogicznemu naszych szkół i przedszkoli za dobrą, serdeczną współpracę i troskę o wspólny cel wychowania młodego pokolenia. Nauczycielom i uczniom a także wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy, aby był to czas dobrego, bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy także o praktykach religijnych, od których nie ma wakacji czy urlopu.
 4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Łąkty D. – Poddziele i domy koło drogi – od państwa Pająk do państwa Nowak, którzy we czwartek oczyścili i wyplewili Wzgórze Dobrego Pasterza. Za poświęcony czas i sumienną, ofiarną pracę bardzo serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!
 5. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Janiny Węglarz i p. Cecylii Rusak. A po Mszy św. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych, bo jest to ostatnia środa czerwca.
 6. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a wyjątkowo w najbliższy piątek po Mszy św. ok. 18.30 prosimy rodziny: Jana Gierka, Władysława Banasia, Stanisława Kaczmarczyka, Marcina Skowronka, Krzysztofa Stabrawy, Stanisława Jońca, Marka Dębosza, Jolanty Gaworczyk, Wiesławy Tracz i Andrzeja Salacha.
 7. W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu wspieramy modlitwą Ojca św. Franciszka – następcę św. Piotra. Msze św. o godz. 7.00,  9.00  i 18.00. Zachęcamy i zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. Składka w tym dniu jest przeznaczona, tak jak co roku na potrzeby Stolicy Apostolskiej
 8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze, wszystkim Ojcom z okazji „Dnia Ojca  a  szczególnie Ks. Prałatowi Władysławowi z ok. czwartkowych imienin – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 9. W tym tygodniu zakupiliśmy i zamontowaliśmy nową kropielnicę na wodę święconą – w przedsionku kościoła po prawej stronie głównych drzwi. Dziękujemy anonimowemu Parafianinowi za ufundowanie tej nowej kropielnicy.
 10. Organizatorzy pielgrzymki autokarowej na przełomie lipca i sierpnia do Rumuni i Bułgarii proszą uczestników o uregulowanie II części opłat – 2 tyś zł. do końca czerwca. Szczegóły u ks. Prałata Władysława.
 11. V Synod Diecezji Tarnowskiej – który wszedł w życie 31 marca 2024 roku – przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, a uczęszczają na religię do szkół poza naszą parafią, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca. Nie ma konieczności zapisywania dzieci, które uczestniczą w lekcjach religii w szkole w Trzcianie lub Łąkcie Dolnej. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po porannej Mszy św. oraz w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy świętej. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w naszej parafii w II niedzielę maja, czyli dla uczniów obecnych klas drugich będzie to 11 maja 2025 roku.  W razie pytań można kontaktować się z ks. Proboszczem w parafii Trzciana.
 12. Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny (DSR), która tym razem odbędzie się w Nowym Sączu. DSR jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii.

  Diecezjalne Studium Rodziny

  ·      Dla kogo? Dla każdego, szczególnie dla małżeństw

  ·      Cel? Pogłębienie wiadomości z zakresu życia małżeńskiego, nauka naturalnych metod rozpoznawania płodności, możliwość zaangażowania w posługę dla małżeństw i rodzin, przygotowanie do posługi w Parafialnej Poradni Rodzinnej

  ·      Czas trwania: Dwa semestry (wrzesień 2024 – czerwiec 2025), zajęcia w jedną sobotę miesiąca

  ·      Koszt całości Studium: 500 zł/os.

  ·      Miejsce: Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu

  ·      Prowadzi: Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

  ·      Informacje: drtarnow@gmail.com, 791-018-826, www.drtarnow.pl. 

  Zapisy poprzez formularz: https://drtarnow.pl/dla-malzenstw/diecezjalne-studium-rodziny

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ !

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content