Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 22.20.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MISYJNA – 22.10.2023 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii.. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..
 2. Dzisiaj w parafiach województwa małopolskiego przeżywamy uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski. Odpust w Rajbrocie.
 3. Także dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Z tej racji   w naszej wspólnocie gościmy misjonarza, ks. Wojciecha Bukowca, pracującego aktualnie na trudnym terenie w Ukrainie. Ks. Wojciecha witamy serdecznie wśród nas i dziękujemy za obecność, modlitwy i wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i ludy krajów misyjnych szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę – przeznaczoną na misje – do dyspozycji Ojca św
 4. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na różaniec w intencji misji o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.  W tygodniu nabożeństwa różańcowe tak jak ostatnio.
 5. We środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po różańcu Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych a o prowadzenie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel..
 6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:   * chórzystów – we wtorek o 19.30;   * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;                   * młodzież z KSM-u  – w piątek o 19.30 .. * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 / po różańcu/
 7. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Józefa Legieć, Piotra Jagodzińskiego, Władysława Jachymczaka, Jana Słowika, Marka Fasugę, Andrzeja Kuśnierza, Stanisława Wołowca, Krzysztofa Króla, Romana Króla, Tomasza Babrala, Macieja Babrala, Jerzego Wilczka, Macieja Mierzwę i Piotra Zelek.
 8. Najbliższa – ostatnia niedziela października jest umowną rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Będziemy się modlić w intencji dobrodziejów, fundatorów, budowniczych i za wszystkich składających swoje ofiary na utrzymanie naszej pięknej świątyni.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i oktawa modłów za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe – listopadowe lub całoroczne możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. Serdecznie dziękujemy za  ofiary składane przy tej okazji. Przepisy dotyczące zyskiwania odpustów za zmarłych podamy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich do Spowiedzi św., abyśmy pojednani z Bogiem i bliźnimi skuteczniej nieśli pomoc naszym bliskim zmarłym, szczególnie duszom cierpiącym w czyśćcu. Będziemy spowiadać w przyszły poniedziałek i we wtorek przed Wszystkimi Świętymi. Spowiadamy też codziennie pół godziny przed Mszą św..
 10. Zakończyliśmy kolejny etap prac przy nowym parkingu przed naszym cmentarzem, tak aby umożliwić parkowanie samochodów przed 1 listopada. Całość tej inwestycji to 42.900 zł. z tym, że Parafia ma do zapłaty 28.900 zł. a wartość darowizn plus wkład robocizny ludzi i sprzętu to 14.000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiarowane dary, wykonaną pracę, wszelką pomoc i zaangażowanie a szczególnie dziękujemy: panu Mirosławowi Sotoła z Łapanowa za 2 samochody kruszywa, panu Mirosławowi Kukli Hydrotrans za 2 samochody kruszywa, panu Józefowi Łagoszowi za 1 samochód kruszywa, panu Edwardowi Stabrawie za transport, panu Wisławowi Kukli Hydrosprzęt za 2 samochody kruszywa oraz prace operatorów i sprzętu, panu Grzegorzowi Kąckiemu za cement i kruszywo, panu Januszowi Szczur, panu Adamowi Mirowskiemu, panu Markowi Przybyłko, panu Romanowi Bujakowi, panu Jarosławowi Gargulowi, panu Wojciechowi Przybyłko i panu Henrykowi Cempura – za wykonane prace i wszelką pomoc. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny lub urodziny – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 12. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”… Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św. Są także  wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content