Ogłoszenia parafialne: 22.20.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MISYJNA – 22.10.2023 r.

1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii.. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..
  2. Dzisiaj w parafiach województwa małopolskiego przeżywamy uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski. Odpust w Rajbrocie.
  3. Także dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Z tej racji   w naszej wspólnocie gościmy misjonarza, ks. Wojciecha Bukowca, pracującego aktualnie na trudnym terenie w Ukrainie. Ks. Wojciecha witamy serdecznie wśród nas i dziękujemy za obecność, modlitwy i wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i ludy krajów misyjnych szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę – przeznaczoną na misje – do dyspozycji Ojca św
  4. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na różaniec w intencji misji o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.  W tygodniu nabożeństwa różańcowe tak jak ostatnio.
  5. We środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po różańcu Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych a o prowadzenie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel..
  6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:   * chórzystów – we wtorek o 19.30;   * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;                   * młodzież z KSM-u  – w piątek o 19.30 .. * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 / po różańcu/
  7. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Józefa Legieć, Piotra Jagodzińskiego, Władysława Jachymczaka, Jana Słowika, Marka Fasugę, Andrzeja Kuśnierza, Stanisława Wołowca, Krzysztofa Króla, Romana Króla, Tomasza Babrala, Macieja Babrala, Jerzego Wilczka, Macieja Mierzwę i Piotra Zelek.
  8. Najbliższa – ostatnia niedziela października jest umowną rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Będziemy się modlić w intencji dobrodziejów, fundatorów, budowniczych i za wszystkich składających swoje ofiary na utrzymanie naszej pięknej świątyni.
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i oktawa modłów za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe – listopadowe lub całoroczne możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. Serdecznie dziękujemy za  ofiary składane przy tej okazji. Przepisy dotyczące zyskiwania odpustów za zmarłych podamy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich do Spowiedzi św., abyśmy pojednani z Bogiem i bliźnimi skuteczniej nieśli pomoc naszym bliskim zmarłym, szczególnie duszom cierpiącym w czyśćcu. Będziemy spowiadać w przyszły poniedziałek i we wtorek przed Wszystkimi Świętymi. Spowiadamy też codziennie pół godziny przed Mszą św..
  10. Zakończyliśmy kolejny etap prac przy nowym parkingu przed naszym cmentarzem, tak aby umożliwić parkowanie samochodów przed 1 listopada. Całość tej inwestycji to 42.900 zł. z tym, że Parafia ma do zapłaty 28.900 zł. a wartość darowizn plus wkład robocizny ludzi i sprzętu to 14.000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiarowane dary, wykonaną pracę, wszelką pomoc i zaangażowanie a szczególnie dziękujemy: panu Mirosławowi Sotoła z Łapanowa za 2 samochody kruszywa, panu Mirosławowi Kukli Hydrotrans za 2 samochody kruszywa, panu Józefowi Łagoszowi za 1 samochód kruszywa, panu Edwardowi Stabrawie za transport, panu Wisławowi Kukli Hydrosprzęt za 2 samochody kruszywa oraz prace operatorów i sprzętu, panu Grzegorzowi Kąckiemu za cement i kruszywo, panu Januszowi Szczur, panu Adamowi Mirowskiemu, panu Markowi Przybyłko, panu Romanowi Bujakowi, panu Jarosławowi Gargulowi, panu Wojciechowi Przybyłko i panu Henrykowi Cempura – za wykonane prace i wszelką pomoc. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny lub urodziny – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
  12. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”… Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św. Są także  wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!