Ogłoszenia parafialne: 21.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELANOCNA – DOBREGO PASTARZA – 21.04.2024

Usłyszymy dzisiaj w modlitwie mszalnej prośbę, abyśmy jako pokorny lud szli za zwycięskim Pasterzem. Jesteśmy owczarnią, którą Jezus Chrystus Dobry Pasterz prowadzi na zielone pastwiska. Często jesteśmy zagubionymi owcami, które On znajduje i bierze na swoje ramiona. Idźmy za Nim pełni zaufania, zwłaszcza wtedy, gdy widzimy wokół siebie ciemną dolinę.

1. Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrego zdrowia i umocnienia sił duchowych i fizycznych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Dzisiaj Niedziela „Dobrego Pasterza i 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce przeżywamy go pod hasłem „Czyńcie wszystko cokolwiek powie wam mój Syn. Proces rozeznawania powołania w Kościele.” Za powołanych do służby Bożej w kościele będziemy modlić się przez cały ten tydzień w czasie Mszy św. Wierzymy, że to Bóg sam powołuje. To On, dając nam życie, wpisał w nie również osobiste powołanie. Naszym zaś zadaniem jest towarzyszyć innym, zwłaszcza młodym ludziom, w rozeznawaniu tego powołania i podjęciu decyzji, by pójść za Nim. Tak czyni nieustannie Kościół, który wciąż chce być z młodymi, towarzyszyć im również po to, aby im pomóc odkryć w swym wnętrzu głos Boga. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać.
  3. We wtorek w liturgii będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Za jego przyczyną wypraszajmy łaski dla naszej ojczyzny, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
  4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy Róże p. Cecylii Rusak i p. Janiny Węglarz. Wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych będzie za tydzień.
  5. We czwartek 25 kwietnia obchodzimy święto św. MARKA Ewangelisty. Z tej okazji tradycyjnie modlić się będziemy o szczęśliwe tegoroczne urodzaje na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie wszystkich rolników, sadowników i ogrodników. Po Mszy św. tradycyjna procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Św. i błogosławieństwo pól na czas wzrastania i dojrzewania roślin.
  6. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Stanisława Kity, Elżbiety Zatorskiej, Józefa Dudziaka, Alicji Dudek, Grzegorza Stańdo, Krzysztofa Gizy, Andrzeja Stokłosy, Bogdana Pawłowskiego, Marka Stańdo i Jana Tyrały. Dziękujemy także firmie Hydrosprzęt za zasponsorowanie prac związanych z oczyszczeniem donic przed kościołem i posadzeniem nowych roślin a także uporządkowaniem wzgórza Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
  8. Zakład Usług Kominiarskich prosi by powiadomić mieszkańców Łąkty Dolnej, że we czwartek i piątek/ 25 i 26 kwietnia/ będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe budynków w ramach ochrony przeciwpożarowej.