Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 21.01.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – 21.01.2024 r.

         Wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Wierzymy, że to co Bóg mówił zostało utrwalone na kartach Pisma świętego, aby rodzić  w nas wiarę, budzić nadzieję i rozpalać miłość. Dlatego również dziękujemy dziś Ojcu niebieskiemu za te niezwykłe owoce Jego słów w naszych duszach. Prosimy o łaskę dalszego, uważnego słuchania i medytowania słowa Bożego, aby to ono oświecało nasze sumienia i kierowało naszym codziennym życiem: osobistym, rodzinnym i narodowym..

 1. W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrej niedzieli i spokojnego, bezpiecznego wypoczynku.
 2. Przeżywana dzisiaj Niedziela Słowa Bożego zachęca nas do częstego czytania, słuchania, rozważania i wprowadzania Bożego Słowa w naszą codzienność. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania naszej wiary przez lekturę tekstów natchnionych…
 3. Dzisiaj także przeżywamy „Dzień Babci” a jutro „Dzień Dziadka”. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków i babcie,  tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Boga. Bardzo często wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa w ich intencji, ofiarowana Komunia św. i serdeczna wdzięczność. Starajmy się jeszcze bardziej niż dotąd – spieszyć im z pomocą i dostrzegać ich obecność, by nie czuli się samotni i zapomniani.
 4. W wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłana do swych domów, za okazaną życzliwość  i gościnność i za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać wszystkim. Cieszymy się każdym nowym domem i każdą nową rodziną w naszej parafii; martwimy się problemami, które niestety wielu z nas nie omijają..  Jeżeli ktoś z ważnych przyczyn nie mógł przyjąć kapłana w dniu kolędy, albo został pominięty, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub na plebani. Te mieszkania odwiedzimy w dogodnym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu. W intencji rodzin, które przyjęły kapłana po kolędzie zostanie odprawiona  Msza św., za wszystkie rodziny z Trzciany, Łąkty Dolnej i z Ujazdu.
 5. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Jadwigi Krawczyk i p. Jadwigi Babral.
 6. We czwartek wyjeżdżamy do kina do Brzeska na film pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu przed kościołem. Koszt 30 zł. Płatne w autobusie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich chętnych młodszych i starszych, którzy dysponują wolnym czasem.
 7. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Ireny Lech, Andrzeja Sajaka, Stanisława Natanka, Łukasza Dudka, Jana Dudka, Stanisława Zdebskiego, Adama Jagielskiego, Bogdana Kaja, Piotra Kowalczyka i Mateusza Kowalczyka.
 8. W przyszłą niedzielę – ostatnią stycznia –  po Mszy św. godz. 15.00 /czyli koło 15.45/ – zapraszamy wraz z Panem Wójtem naszej Gminy na gminny koncert kolęd wykonaniu Muzyków – nauczycieli i uczniów naszej szkoły muzycznej w Trzcianie oraz  Orkiestry Dętej z Leszczyny. Podczas koncertu będziemy mogli wysłuchać instrumentalnych, a także wokalnych wykonań najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym koncercie już na zakończenie okresu kolędowania…
 9. Także w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ubezpieczenie naszego Kościoła, cmentarza i budynków parafialnych. Za zrozumienie tych potrzeb i ofiarność na ten cel już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
 10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, także wszystkim Babciom i Dziadkom – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.
 11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią..
 12. Wójt Gminy Trzciana prosi mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem do paneli fotowoltaicznych z magazynami energii oraz do pomp ciepła o zapoznanie się z tą informacją na stronie internetowej Gminy Trzciana. A Sołtys wsi Łąkta Dolna informuje mieszkańców o możliwości opłacenia ubezpieczenia budynków w firmie PZU w Świetlicy Wiejskiej w dniu 27 stycznia/sobota/ w godzinach od 8.00 do 13.00.SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content