Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 2.06.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024

   W dzisiejszym psalmie usłyszymy słowa: „Nie będziesz miał obcego boga, cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał. Ja jestem Panem, Bogiem twoim”. To pierwsze przykazanie Dekalogu bardzo mocno związane jest z trzecim: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Dlatego przychodząc na tę Eucharystię spełniamy oba te przykazania. Ale robimy to nie tylko dla Boga, ale także dla siebie. Bo Bóg daje nam ten dzisiejszy dzień – niedzielę, aby nas wyzwolić od zniewolenia pracą i grzechem. Przeżyjmy ją bardziej po Bożemu niż po ludzku, a wtedy doświadczymy tej duchowej wolności. Niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo, o które się modlimy w czasie Mszy św. i dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. W I niedzielę czerwca serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. Pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Eucharystycznej w Boże Ciało. Szczególnie dziękujemy tym, którzy przygotowali cztery piękne ołtarze, zakupili piękne kwiaty i pomagali w przebiegu procesji. Za publiczne wyznanie wiary i wszelką pomoc niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi i wszystkim błogosławi.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy do liczniejszego udziału w procesjach Eucharystycznych po Mszy wieczornej do czwartku włącznie. Zakończenie Oktawy we czwartek o 18.00 połączone z błogosławieństwem małych dzieci…oraz wianków.. Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami.
 4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz.
 5. W tym tygodniu przypada  I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W I piątek od godz. 8.00 pojedziemy do chorych z posługą sakramentalną.
 7. W I piątek na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież z całej Parafii, która chce Mszę św. i modlitwy ofiarować za rodziców i swoje rodziny…Dodatkowej Mszy św. o 19.30 już nie będzie…/jak to bywało w pierwszy piątek/
 8. Także w I piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje nas piątkowa abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.Panny.
 9. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Marka Sumary, Małgorzaty Pęcina, Anny Jop, Piotra Watraka, Mariusza Łąckiego, Adama Mirowskiego, Wojciecha Przybyłko, Pawła Krawczyka, Marka Krawczyka i Anny Cierniak.
 10. W przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Spłacamy jeszcze prace wykonane przy zabezpieczeniu  i odwodnieniu terenu wokół garaży przy nowej plebani. Wszystkim dotychczasowym Sponsorom i Darczyńcom naszej Parafii z całego serca dziękujemy..  Dziękujemy także za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne.
 11. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny także rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 12. Wójt gminy Trzciana i Dyrektor Państwowej Szkoły Podst. w Łąkcie Dolnej zapraszają dzisiaj na godz. 15.00 na „Orlik” w Trzcianie, gdzie odbędzie się „Piknik rodzinny” z okazji „Dnia Dziecka” oraz Festiwal Piosenki Dziecięcej „Ja po prostu mam talent”..
  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!!!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content