Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 19.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA – ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH – 19.11.2023

Przeżywając Światowy Dzień Ubogich, obejmujemy szczerą modlitwą wszystkie osoby dotknięte ubóstwem – czy to materialnym, czy duchowym. Jednocześnie stajemy przed Panem, aby napełnić nasze serca miłością i przyjąć Jego posłanie do tego, by stać się misjonarzami miłości, kontynuującymi misję Kościoła troszczącego się o ubogich.

 1. W 33 niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i zapraszamy do modlitwy także w dzień powszedni.
 2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich, obchodzony pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7). „W tym domu, jakim jest świat, każdy ma prawo być oświecony miłosierdziem, nikt nie może być go pozbawiony – pisze papież Franciszek w specjalnym orędziu na ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Ubodzy pilnie potrzebują naszego człowieczeństwa, naszego serca otwartego na miłość”.. Symbolem naszej pomocy ubogim jest akcja „Chlebki Miłosierdzia.”  Zgodnie z zapowiedzią Członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas będą je rozprowadzać po Mszy św. Nabywając taki chlebek ratujemy wielu ludzi na świecie od śmierci głodowej.  Za każdy dar serca – serdeczne „Bóg zapłać!
 3. Serdecznie dziękujemy także za ofiary na tacę przeznaczone na cierpiących chrześcijan  z Gazy, Ziemi Świętej i z Bliskiego Wschodu w ramach „Solidarności         z Kościołem Prześladowanym”..
 4. W listopadowej zadumie cały czas pamiętamy i modlimy się za naszych zmarłych. W tym tygodniu w poniedziałek, we środę i w piątek o 16.30 wypominki i różaniec za zmarłych a po nich Msza św.
 5. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże  p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
 6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:
  – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
  – chórzystów – w piątek o 19.00;     – młodzież z KSM-u i całej parafii –  w piątek o 19.30 na nowej plebani;  – chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – w sobotę o 9.00;
 7. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Henryka Grabowskiego, Sławomira Tabora, Romana Marzec, Mariusza Holota, Krzysztofa Zygmunta, Mateusza Kolasę, Tomasza Senderak, Stefana Marzec, Krzysztofa Kolasę i Krzysztofa Bębenka.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej diecezji jest ona obchodzona jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.
 9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 10. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

SZCZĘŚĆ BOŻE  WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content