Ogłoszenia parafialne: 19.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA – ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH – 19.11.2023

Przeżywając Światowy Dzień Ubogich, obejmujemy szczerą modlitwą wszystkie osoby dotknięte ubóstwem – czy to materialnym, czy duchowym. Jednocześnie stajemy przed Panem, aby napełnić nasze serca miłością i przyjąć Jego posłanie do tego, by stać się misjonarzami miłości, kontynuującymi misję Kościoła troszczącego się o ubogich.

1. W 33 niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i zapraszamy do modlitwy także w dzień powszedni.
  2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich, obchodzony pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7). „W tym domu, jakim jest świat, każdy ma prawo być oświecony miłosierdziem, nikt nie może być go pozbawiony – pisze papież Franciszek w specjalnym orędziu na ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Ubodzy pilnie potrzebują naszego człowieczeństwa, naszego serca otwartego na miłość”.. Symbolem naszej pomocy ubogim jest akcja „Chlebki Miłosierdzia.”  Zgodnie z zapowiedzią Członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas będą je rozprowadzać po Mszy św. Nabywając taki chlebek ratujemy wielu ludzi na świecie od śmierci głodowej.  Za każdy dar serca – serdeczne „Bóg zapłać!
  3. Serdecznie dziękujemy także za ofiary na tacę przeznaczone na cierpiących chrześcijan  z Gazy, Ziemi Świętej i z Bliskiego Wschodu w ramach „Solidarności         z Kościołem Prześladowanym”..
  4. W listopadowej zadumie cały czas pamiętamy i modlimy się za naszych zmarłych. W tym tygodniu w poniedziałek, we środę i w piątek o 16.30 wypominki i różaniec za zmarłych a po nich Msza św.
  5. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże  p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
  6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:
    – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
    – chórzystów – w piątek o 19.00;     – młodzież z KSM-u i całej parafii –  w piątek o 19.30 na nowej plebani;  – chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – w sobotę o 9.00;
  7. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Henryka Grabowskiego, Sławomira Tabora, Romana Marzec, Mariusza Holota, Krzysztofa Zygmunta, Mateusza Kolasę, Tomasza Senderak, Stefana Marzec, Krzysztofa Kolasę i Krzysztofa Bębenka.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej diecezji jest ona obchodzona jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.
  9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
  10. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

SZCZĘŚĆ BOŻE  WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!