Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 19.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 19.05.2024 r. 

Dzisiaj cały Kościół zostaje na nowo napełniony Duchem Świętym, który prowadzi nas na spotkanie z Bogiem, uświęca nasze życie, uzdalnia do miłości i nieugiętej wiary, pociesza w każdym utrapieniu i napełnia radością ze zbawienia, które przyniósł nam Chrystus. Otwórzmy nasze serca, abyśmy uczestnicząc w dzisiejszej Eucharystii, mogli otrzymać na nowo Ducha Świętego.

 1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. serdecznie witamy wszystkich Parafian na świątecznej Eucharystii oraz miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.
 3. Dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom dziękujemy za dar na misje w kwocie 1.970 zł. złożony w białym tygodniu w ramach akcji: „Dzieci I Komunijne dzieciom misji…”
 4. Jutro przypada II dzień Zielonych Świąt – Święto N.M.P. – Matki Kościoła. Msze św. z kazaniami o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. wszystkich Czcicieli Matki Bożej.
 5. Także jutro wyjazd uczniów klas 3 na pielgrzymkę do Zakopanego o 7.30 z parkingu przy kościele.
 6. Uczniów klas 7 ze szkół podstawowych z Trzciany i Łąkty D. zapraszamy w środę na 16.30 do kościoła na spotkanie z dekanalnym wizytatorem religii.
 7. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa.
 8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej na wspólne spotkanie na plebani.
 9. Pozostałe spotkania w tym tygodniu:
  * dla lektorów i KSM-u w środę o 19.00 w hali gimnastycznej w Trzcianie;
  * próba dla chórzystów – we środę o 20.00;
  * próba dla scholii – w piątek o 17.00;
  * spotkanie dla wszystkich ministrantów – w sobotę o 9.00 w kościele;
 10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Andrzeja Stanisza, Łukasza Radzięta, Kazimierza Sowińskiego, Andrzeja Rosiek, Marka Rosiek, Janusza Rusaka, Józefa Stokłosy, Marii Ujejskiej, Kazimierza Dudziaka i Marty Stańdo.
 11. W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej! Zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w tym tygodniu, szczególnie tych, którzy w okresie wielkanocnym jeszcze z niej nie skorzystali.
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W gablocie ogłoszeń jest już wywieszona lista rodzin, które bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy. Prosimy rodziny o zapoznanie się z tą listą… Niestety w tym roku jesteśmy zmuszeni zmienić trasę procesji, ze względu na prace drogowe i utrudnienia z tym związane. Przedstawicieli poszczególnych ołtarzy prosimy na spotkanie przygotowawcze we wtorek po Mszy św. i „majówce”.
 13. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
 14. Wysłuchajmy komunikatu Biskupa Tarnowskiego.
 15. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.
 16. Jeszcze ogłoszenia na prośbę innych instytucji: Liceum Ogólnokształcącego przy Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach koło Krakowa serdecznie zaprasza na dzień otwarty w sobotę, 25 maja w godzinach od 10.00 do 13.30. W programie spotkania z uczniami i nauczycielami, prezentacja oferty dydaktycznej szkoły i internatu oraz zwiedzanie obiektów.
 17. Informacja Urzędu Gminy Trzciana: wybory na sołtysa odbędą się w dniu 16 czerwca 2024 roku w godzinach od 15:00-19:00 w lokalach wyborczych, które będą znajdować się w publicznych szkołach podstawowych. Osoby chętne do objęcia funkcji sołtysa proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Trzciana, w celu złożenia niezbędnych dokumentów. Zgłoszenia kandydatów na sołtysów przyjmowane będą do 27 maja.SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content