Ogłoszenia parafialne: 19.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 19.05.2024 r.

Dzisiaj cały Kościół zostaje na nowo napełniony Duchem Świętym, który prowadzi nas na spotkanie z Bogiem, uświęca nasze życie, uzdalnia do miłości i nieugiętej wiary, pociesza w każdym utrapieniu i napełnia radością ze zbawienia, które przyniósł nam Chrystus. Otwórzmy nasze serca, abyśmy uczestnicząc w dzisiejszej Eucharystii, mogli otrzymać na nowo Ducha Świętego.

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. serdecznie witamy wszystkich Parafian na świątecznej Eucharystii oraz miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
  2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.
  3. Dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom dziękujemy za dar na misje w kwocie 1.970 zł. złożony w białym tygodniu w ramach akcji: „Dzieci I Komunijne dzieciom misji…”
  4. Jutro przypada II dzień Zielonych Świąt – Święto N.M.P. – Matki Kościoła. Msze św. z kazaniami o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. wszystkich Czcicieli Matki Bożej.
  5. Także jutro wyjazd uczniów klas 3 na pielgrzymkę do Zakopanego o 7.30 z parkingu przy kościele.
  6. Uczniów klas 7 ze szkół podstawowych z Trzciany i Łąkty D. zapraszamy w środę na 16.30 do kościoła na spotkanie z dekanalnym wizytatorem religii.
  7. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa.
  8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej na wspólne spotkanie na plebani.
  9. Pozostałe spotkania w tym tygodniu:
    * dla lektorów i KSM-u w środę o 19.00 w hali gimnastycznej w Trzcianie;
    * próba dla chórzystów – we środę o 20.00;
    * próba dla scholii – w piątek o 17.00;
    * spotkanie dla wszystkich ministrantów – w sobotę o 9.00 w kościele;
  10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Andrzeja Stanisza, Łukasza Radzięta, Kazimierza Sowińskiego, Andrzeja Rosiek, Marka Rosiek, Janusza Rusaka, Józefa Stokłosy, Marii Ujejskiej, Kazimierza Dudziaka i Marty Stańdo.
  11. W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej! Zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w tym tygodniu, szczególnie tych, którzy w okresie wielkanocnym jeszcze z niej nie skorzystali.
  12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W gablocie ogłoszeń jest już wywieszona lista rodzin, które bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy. Prosimy rodziny o zapoznanie się z tą listą… Niestety w tym roku jesteśmy zmuszeni zmienić trasę procesji, ze względu na prace drogowe i utrudnienia z tym związane. Przedstawicieli poszczególnych ołtarzy prosimy na spotkanie przygotowawcze we wtorek po Mszy św. i „majówce”.
  13. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
  14. Wysłuchajmy komunikatu Biskupa Tarnowskiego.
  15. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.
  16. Jeszcze ogłoszenia na prośbę innych instytucji: Liceum Ogólnokształcącego przy Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach koło Krakowa serdecznie zaprasza na dzień otwarty w sobotę, 25 maja w godzinach od 10.00 do 13.30. W programie spotkania z uczniami i nauczycielami, prezentacja oferty dydaktycznej szkoły i internatu oraz zwiedzanie obiektów.
  17. Informacja Urzędu Gminy Trzciana: wybory na sołtysa odbędą się w dniu 16 czerwca 2024 roku w godzinach od 15:00-19:00 w lokalach wyborczych, które będą znajdować się w publicznych szkołach podstawowych. Osoby chętne do objęcia funkcji sołtysa proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Trzciana, w celu złożenia niezbędnych dokumentów. Zgłoszenia kandydatów na sołtysów przyjmowane będą do 27 maja.SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!