Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 18.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

       W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć    z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, by mieć udział w Jego zwycięstwie. Chrystus pokonał szatana i teraz chce walczyć za nas i w nas. Nie musimy więc prowadzić walki duchowej o własnych siłach. Otwórzmy zatem dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.

 1. W I niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości, którzy razem z nami modlą się dzisiaj w świątyni. Życzymy Wam dobrej niedzieli, udanego wypoczynku oraz dobrego i bezpiecznego tygodnia i zapraszamy do modlitwy także w dzień powszedni.
 2. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post – czas gorętszej modlitwy, praktykowania cnoty miłosierdzia i czynienia pokuty. Wyrazem wielkopostnego umartwienia, koniecznego dla pokuty, niech będą podjęte przez każdego z nas dobre postanowienia i wyrzeczenia.
 3. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św.
 4. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę przeznaczoną na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!
 5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 16.30 prosimy Róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00  a po niej będzie Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą być wcześniej – o godz. 19.30. Na godz. 19.30 zaproszeni są kandydaci do bierzmowania z klas 8.
 7. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Dariusza Wojasa, Stanisława Wołowca, Jana Bobka, Pawła Kowalczyka, Jarosława Szewczyka, Wiesława Szewczyka, Rafała Dudziaka, Pawła Kłóska, Marii Łyduch i Jarosława Łyducha.
 8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Z tej racji z godnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 10. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content