Ogłoszenia parafialne: 18.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć    z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, by mieć udział w Jego zwycięstwie. Chrystus pokonał szatana i teraz chce walczyć za nas i w nas. Nie musimy więc prowadzić walki duchowej o własnych siłach. Otwórzmy zatem dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.

1. W I niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości, którzy razem z nami modlą się dzisiaj w świątyni. Życzymy Wam dobrej niedzieli, udanego wypoczynku oraz dobrego i bezpiecznego tygodnia i zapraszamy do modlitwy także w dzień powszedni.
  2. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post – czas gorętszej modlitwy, praktykowania cnoty miłosierdzia i czynienia pokuty. Wyrazem wielkopostnego umartwienia, koniecznego dla pokuty, niech będą podjęte przez każdego z nas dobre postanowienia i wyrzeczenia.
  3. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św.
  4. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę przeznaczoną na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!
  5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 16.30 prosimy Róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel.
  6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00  a po niej będzie Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą być wcześniej – o godz. 19.30. Na godz. 19.30 zaproszeni są kandydaci do bierzmowania z klas 8.
  7. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Dariusza Wojasa, Stanisława Wołowca, Jana Bobka, Pawła Kowalczyka, Jarosława Szewczyka, Wiesława Szewczyka, Rafała Dudziaka, Pawła Kłóska, Marii Łyduch i Jarosława Łyducha.
  8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Z tej racji z godnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
  10. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..