Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 17.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023

    W ten świąteczny dzień, po całym tygodniu pracy i różnych obowiązków przychodzimy na Eucharystię, aby tu słuchać słowa Bożego, karmić się Ciałem Chrystusa oraz zaczerpnąć mocy i radości na kolejne dni. Trzecia już niedziela Adwentu zaprasza nas do tej radości, bo Pan jest już blisko, a widocznym tego znakiem jest różowy kolor szat. Tam, gdzie jest Bóg, człowiek czuje się bezpiecznie. Jego serce wypełnia pokój, radość, poczucie tego, że jest się potrzebnym i kochanym.  

 1. W III niedzielę Adwentu witamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego, bezpiecznego tygodnia…
 2. Dzisiejsza niedziela nosi tytuł: „Gaudete” – radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce – jest już naprawdę blisko. Od dzisiaj także rozpoczynają się „Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin”, a od wczoraj trwa 9-cio dniowa nowenna do Dzieciątka Jezus odprawiana po roratach a dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Dziękujemy bardzo członkom Caritas za pomoc w rozprowadzeniu świec wigilijnych w ramach W.D.P. Dzieciom. Dziękujemy szkolnym kołom Caritas za pomoc w zbiórce darów spożywczych w naszych sklepach. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom  i Ofiarodawcom za złożone ofiary i dary  serca,   dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych. Są jeszcze świece wigilijne i sianko. Są także opłatki, które możemy nabyć u p. Organisty. Dziękujemy także za ofiary zbierane dzisiaj do puszek po Mszy św. na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.
 4. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. W przyszłą niedzielę Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Chciejmy je przeżyć jak prawdziwi chrześcijanie, z czystym sercem, pojednani z Bogiem i bliźnimi. Dlatego koniecznie przystąpmy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź świąteczna w naszej Parafii będzie we czwartek – od godziny 14.30 do 18.00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na piątek i sobotę, bo księża będą spowiadać w innych parafiach./w piątek w Żegocinie i w sobotę w N. Wiśniczu/
 5. W ostatnich dniach Adwentu roraty codziennie o 6.30 a dodatkowo we środę i w piątek o 17.00. Ostatnie roraty w sobotę o 6.30. Tradycyjnie na tej Mszy św. złożymy dar serca na cele dobroczynne dziękując za tegoroczny Adwent.
 6. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 16.30 prosimy Róże p. Heleny Burkiewicz i  p. Stanisławy Burkiewicz.
 7. We środę o godz. 18.30 zapraszamy na próbę wszystkich chórzystów.
 8. We czwartek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych Parafian z posługą sakramentalną na święta. Prosimy o zgłoszenie chorych do środy.
 9. W piątek po Mszy św. ok. 18.00 rozpoczniemy prace przy dekoracji żłóbka i świątecznym wystroju kościoła. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc starszą młodzież z Parafii i z KSM-U, członków Rady Parafialnej oraz wszystkich chętnych do pomocy Parafian.
 10. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Tomasza Stelmacha, Marcina Marosza, Bernadetty Stelmach, Krzysztofa Limanówki, Władysława Drożdża, Tomasza Krawczyka, Marcina Krawczyka, Jerzego Adamusa, Artura Burkowicza, Andrzeja Stukusa, Marka Burkowicza, Artura Stalmacha i Daniela Zwary.
 11. Także w sobotę na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich naszych Lektorów na zbiórkę, przygotowującą świąteczną liturgię…
 12. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. W naszych rodzinach zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, dlatego Msze św. będą tylko przed południem czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Prosimy zwrócić na to uwagę. Pasterka o północy czyli o 24.00.
 13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was P. Bogu w modlitwie.
 14. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”  oraz „Promyczek dobra” dla dzieci…
 15. Na koniec smutna informacja: we wtorek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Eugeniusza Stawarza z Trzciany. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu….

  Na ten szczególny czas Wigilii Bożego Narodzenia i nadchodzące  Święta przeżywane  z Bogiem  w sercu, pełnym miłości,  radości i pokoju – przyjmijcie Boże błogosławieństwo

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content