Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 17.09.2023 r.

                    OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023
        Pojednanie i przebaczenie, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, są jednymi z podstawowych wymiarów życia chrześcijańskiego. Liczby użyte w pytaniu Piotra, a jeszcze bardziej te w odpowiedzi Jezusa, mówią nam o konieczności przebaczenia. Modlitwa uczniów Jezusa, „Ojcze nasz”, uświadamia nam, że Bóg odpuści nam nasze winy na tyle, na ile my będziemy wybaczać tym, którzy nas skrzywdzili. W swoim orędziu na dzisiejszy „ Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu” papież Franciszek podkreśla potrzebę serdeczności w międzyludzkiej komunikacji. „Mówienie z sercem jest dziś szczególnie potrzebne, (…) żeby otwierać drogi, które umożliwiałyby dialog i pojednanie tam, gdzie srożą się nienawiść i wrogość”. Niech zatem serdeczność w spotkaniu z drugim człowiekiem prowadzi nas do autentycznego przebaczenia i ewangelicznej miłości.

 1. Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii w naszej świątyni. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.
 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasłem tego dnia są słowa: „Mówić z sercem. Prawdziwie w miłości (Ef 4, 15)”,. Papież Franciszek w specjalnym Orędziu na dzisiejszy dzień mówi o „komunikowaniu sercem”, pisze, że „mówienie z sercem to wymóg naszych czasów, właśnie dlatego, że cechuje je polaryzacja i przeciwieństwa, obojętność i oburzenie oraz rozpowszechnianie dezinformacji, która fałszuje prawdę i ją manipuluje.” Apeluje o odpowiedzialność za słowa, odpowiedzialność nie tylko za to, „co” mówimy, ale i „jak” mówimy.
 3. Jutro w liturgii będziemy obchodzić patronalne święto młodzieży polskiej w dniu św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej młodzieży, by nie zapominała o Bogu i praktykach religijnych.
 4.  O prowadzenie różańca we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania: * próba dla scholii w piątek o  * młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w piątek o 19.30 na nowej plebani.    * do posługi ministranta zgłosiło się już 11 chłopców. Bardzo cieszymy się tą liczbą i zapraszamy ich na kolejne spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy także rodzicom tych chłopców za wszelką pomoc, dobrą współpracę  i stwarzanie religijnej, sprzyjającej atmosfery w domu rodzinnym, która zapewne pomaga chłopcom w decyzji, by zostać ministrantem….
 6. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty    a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Ryszarda Stajno, Józefa Joniec, Józefa Krawczyka, Kazimierza Piecha, Józefa Nowaka, Józefa Mroza, Moniki Kukli, Krzysztofa Kukli, Roberta Włodarczyka i Mariana Włodarczyka.
 7. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za ofiary do puszek w kwocie 4.535 zł. – 3 września na rzecz Hospicjum. Natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. Także w przyszłą niedzielę w naszej diecezji będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości do Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie. Przypominamy, że w naszej Parafii istnieje księga trzeźwościowa, do której można się wpisać na krótszy czy dłuższy czas…
 9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.
 10. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego”  oraz kalendarze dla Rolników w zakrystii na 2023 rok.. Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień, są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej  Parafii.
 11. Sołtys Łąkty Dolnej i Wójt Gminy Trzciana zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 18.00 w Świetlicy wiejskiej w Łąkcie Dolnej…SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content