Ogłoszenia parafialne: 17.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023
        Pojednanie i przebaczenie, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, są jednymi z podstawowych wymiarów życia chrześcijańskiego. Liczby użyte w pytaniu Piotra, a jeszcze bardziej te w odpowiedzi Jezusa, mówią nam o konieczności przebaczenia. Modlitwa uczniów Jezusa, „Ojcze nasz”, uświadamia nam, że Bóg odpuści nam nasze winy na tyle, na ile my będziemy wybaczać tym, którzy nas skrzywdzili. W swoim orędziu na dzisiejszy „ Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu” papież Franciszek podkreśla potrzebę serdeczności w międzyludzkiej komunikacji. „Mówienie z sercem jest dziś szczególnie potrzebne, (…) żeby otwierać drogi, które umożliwiałyby dialog i pojednanie tam, gdzie srożą się nienawiść i wrogość”. Niech zatem serdeczność w spotkaniu z drugim człowiekiem prowadzi nas do autentycznego przebaczenia i ewangelicznej miłości.

1. Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii w naszej świątyni. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.
  2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasłem tego dnia są słowa: „Mówić z sercem. Prawdziwie w miłości (Ef 4, 15)”,. Papież Franciszek w specjalnym Orędziu na dzisiejszy dzień mówi o „komunikowaniu sercem”, pisze, że „mówienie z sercem to wymóg naszych czasów, właśnie dlatego, że cechuje je polaryzacja i przeciwieństwa, obojętność i oburzenie oraz rozpowszechnianie dezinformacji, która fałszuje prawdę i ją manipuluje.” Apeluje o odpowiedzialność za słowa, odpowiedzialność nie tylko za to, „co” mówimy, ale i „jak” mówimy.
  3. Jutro w liturgii będziemy obchodzić patronalne święto młodzieży polskiej w dniu św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej młodzieży, by nie zapominała o Bogu i praktykach religijnych.
  4.  O prowadzenie różańca we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
  5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania: * próba dla scholii w piątek o  * młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w piątek o 19.30 na nowej plebani.    * do posługi ministranta zgłosiło się już 11 chłopców. Bardzo cieszymy się tą liczbą i zapraszamy ich na kolejne spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy także rodzicom tych chłopców za wszelką pomoc, dobrą współpracę  i stwarzanie religijnej, sprzyjającej atmosfery w domu rodzinnym, która zapewne pomaga chłopcom w decyzji, by zostać ministrantem….
  6. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty    a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Ryszarda Stajno, Józefa Joniec, Józefa Krawczyka, Kazimierza Piecha, Józefa Nowaka, Józefa Mroza, Moniki Kukli, Krzysztofa Kukli, Roberta Włodarczyka i Mariana Włodarczyka.
  7. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za ofiary do puszek w kwocie 4.535 zł. – 3 września na rzecz Hospicjum. Natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Także w przyszłą niedzielę w naszej diecezji będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości do Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie. Przypominamy, że w naszej Parafii istnieje księga trzeźwościowa, do której można się wpisać na krótszy czy dłuższy czas…
  9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.
  10. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego”  oraz kalendarze dla Rolników w zakrystii na 2023 rok.. Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień, są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej  Parafii.
  11. Sołtys Łąkty Dolnej i Wójt Gminy Trzciana zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 18.00 w Świetlicy wiejskiej w Łąkcie Dolnej…SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!