Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 17.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

     Liturgia Słowa V Niedzieli Wielkiego Postu wprowadza nas w wymiar pasyjny. Od dzisiaj zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża. Zasłona krzyża już od XI wieku była symbolem żalu i pokuty, którym człowiek powinien się oddać, aby mu wolno było znowu popatrzeć na Boski majestat po okresie oczyszczenia. W tym procesie oczyszczania naszych serc z grzechów pomogą nam także rekolekcje, które dzisiaj w Bożą pomocą rozpoczynamy…

 1. W V niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i dobrego, owocnie przeżytego tygodnia.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne.  Jest to czas na  umocnienie wiary i pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian do dobrego i owocnego wykorzystania tego czasu, danego nam przez Boga. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Bogdan Stelmach, proboszcz i kustosz Sanktuarium M.B.Pocieszenia w Pasierbcu, którego bardzo serdecznie witamy. Dzisiaj porządek rekolekcji taki jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 nauka stanowa dla młodzieży a o 14.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św. Po tej Mszy św. jeszcze nauka stanowa dla kobiet i mężczyzn/ szczególnie tych, którzy nie mogą być na swojej nauce jutro czy pojutrze…../ Dla dzieci za Szkół Podstawowych nauki będą w poniedziałek, wtorek i we środę o godz. 9.00 dla klas: 5-8; a od 11.00 dla klas: 0-4. Od poniedziałku do środy włącznie Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich o godz. 7.00 i godz. 18.00. Dodatkowo w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla małżonków. We wtorek – rekolekcyjna /świąteczna już/ Spowiedź św. od godz. 14.30 do 18.00  z półgodzinną przerwą od 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień. Kto tylko może niech przyjdzie do spowiedzi we wtorek. We środę na swoje nabożeństwo o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych a pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi dla nich. Bardzo prosimy rodziny chorych, bliskich i sąsiadów o pomoc w dotarciu tych osób do kościoła. W czasie nabożeństwa będzie można przyjąć Sakrament namaszczenia chorych dla najbardziej potrzebujących. Także we środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę na tacę na potrzeby związane z rekolekcjami. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może do udziału w rekolekcjach. Od jutra Msze św. wieczorne w dzień powszedni będą już o godz. 18.00 – także i w soboty.
 3. Od wczoraj odpowiadając na prośbę Episkopatu Polski włączamy się w Narodową Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszoną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Modlić się będziemy po Mszy św. wieczornej do 24 marca włącznie. Zachęcamy też do indywidualnej modlitwy w intencji ojczyzny w naszych domach.
 4. O poprowadzenie różańca w środę o godz. 17.30 prosimy Róże p. Jadwigi Krawczyk i p. Jadwigi Babral.
 5. We czwartek o 19.00 zapraszamy chórzystów na próbę chóru a scholę dziewcząt   w piątek o 17.00.
 6. W piątek Msza św. o godz. 18.00 a po niej rozpoczniemy Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła po ulicach Trzciany – tak jak to było w roku ubiegłym a zakończenie  drogi na cmentarzu. Rozważania stacji poprowadzą poszczególne stany i grupy działające w naszej Parafii. Bardzo prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy przemarszu dla uczestników Drogi Krzyżowej w terenie. Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w tej wyjątkowej drodze, która w pewnym sensie będzie też zwieńczeniem rekolekcji parafialnych…Prosimy przynieść ze sobą lampiony. Zapraszamy też dzieci I-Komunijne z rodzicami i młodzież z klasy VIII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, który będzie już 9 kwietnia.
 7. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Józefa Stokłosy, Dominika Pociechy, Tomasza Kowalskiego, Krzysztofa Kołodzieja, Dominika Dudka, Romana Dudka, Janiny Majka, Pawła Pietronia, Tomasza Trojańskiego i Piotra Janika.
 8. Serdecznie dziękujemy firmie MAXWENT p. Anny i Mariusza Stalmach z Trzciany za montaż nowego ogrzewania w naszym kościele i p. Tomaszowi Błasińskiemu za bezinteresowne prace elektryczne związane z tym montażem. Dziękujemy także firmie P. Jana Dziedzica z Łąkty za naprawę i wymianę części w toaletach koło kościoła i prace naprawcze w kotłowni na plebani.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm. Szczególnie prosimy, aby palmy przyniosły dzieci, tym bardziej, że ogłaszamy konkurs na najładniejszą palmę – najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Ofiary na tacę z tej niedzieli są przeznaczone jako jałmużna postna  na utrzymanie WSD w Tarnowie.
 10. Ręcznie robione palmy wielkanocne duże i małe będzie można nabyć od dzisiaj aż do środy włącznie u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas w przedsionku kościoła. Są jeszcze ostatnie sztuki baranków i paschalików wielkanocnych a do soboty włącznie w naszych sklepach w Trzcianie trwa zbiórka produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Dziękujemy wszystkim włączającym się i wspierających te piękne dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego.
 11. Coroczna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 3.30 a wcześniej 10 minut autokar pojedzie przez Półrolki. Zapisy w zakrystii.
 12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…

                         NA WIELKOPOSTNĄ ODNOWĘ SERC SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM.

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content