Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia Parafialne – 16.07.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023

W dzisiejszej liturgii słowa pełno jest obrazów zaczerpniętych ze świata przyrody: ulewa i śnieg spadają z nieba, wzbierają strumienie, na stepowe pastwiska opada rosa, doliny okrywają się zbożem. Pan Bóg jak gospodarz uprawia ziemię, spulchnia ją deszczami, nawadnia bruzdy, wyrównuje skiby. A wdzięczna natura odpowiada radosnym i spokojnym wysiłkiem, by przynieść swemu Stwórcy plony. Zechciejmy więc i my włączyć w tę Eucharystię nasze uwielbienie wobec Boga, naszą wdzięczność; ofiarujmy Mu wszystkie nasze wysiłki minionego tygodnia.

1. Przed nami kolejny tydzień wakacji i urlopów. W naszej rodzinie parafialnej serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy w naszej Parafii przeżywają swoje wakacje, urlopy i odpoczywają. Życzymy Wam dobrej pogody i udanego wypoczynku.

2. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się na różny sposób i zaangażowali w przygotowanie i przeżycie naszego Odpustu Parafialnego ku czci św. Małgorzaty, P. i M. naszej Patronki… dziękujemy rodzinom za złożone ofiary w kopertach i na tacę na potrzeby i inwestycje parafialne, szczególnie na odnowienie elewacji wież i całego kościoła…dzięki Waszej ofiarności i hojności udało się spłacić znaczną część tych prac…Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom za dar serca.

3. Dzisiaj w Lipnicy Murowanej rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona. Program Odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Rozalii Chytroś i p. Cecylii Rusak.

5. We środę 19 lipca o godz. 7.45 wyjazd z parkingu pod Kościołem pielgrzymki do Sanktuarium M.B. Szkaplerznej do Czernej…organizowanej przez Caritas przy naszej Parafii. W planie jest także zwiedzanie zamku w Dębnie i mini skansenu w Zalipiu. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Prosimy osoby starsze ale też wszystkich chętnych o zapisywanie się w zakrystii po Mszy św.. Szczegóły pielgrzymki są podane na plakacie w gablocie ogłoszeń. 6. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Stanisława Kaczmarczyka, Marcina Skowronka, Krzysztofa Stabrawy, Stanisława Joniec, Marka Dębosza, Henryka Waligóry, Wiesławy Tracz, Andrzeja Salach i Romana Bujak.

7. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji – jak co roku – organizujemy błogosławieństwo pojazdów i modlimy się o szczęśliwą, bezpieczną podróż dla wszystkich użytkowników dróg. Uczynimy to w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. Będzie poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczeństwo na drogach. Dar złożony przy tej okazji przez kierowców będzie przeznaczony – jak co roku – na zakup środków transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku w całej Polsce zebrano blisko 4 mln zł. na ten cel. Zapraszamy wszystkich kierowców ze swoimi pojazdami na to poświęcenie…

8. Także w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Tarnowie.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie. 10. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom – życzymy radosnej i bezpiecznej niedzieli oraz dobrego tygodnia – Szczęść Wam Boże !

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content