Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA – DZIEŃ PAPIESKI – 15.10.2023

    Bóg zaprasza nas do miejsca, które jest wyjątkową szansą na celebrowanie wzajemnej miłości. Obraz uczty to wizja spotkania człowieka z Bogiem, spotkania, które pozbawione jest smutku i żalu,    a staje się szansą na ostateczne objawienie wzajemnej relacji. Prawda o Bożym zaproszeniu powinna być dla nas motywem do nieustannego działania na rzecz przybliżania królestwa Bożego.

 1. W 28 niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.
 2. W całej Polsce przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Natomiast jutro będziemy przeżywać 45 rocznicę wyboru Kard. K. Wojtyły na stolicę św. Piotra. Z tych okazji dzisiaj o godz. 10.40 młodzież z KSM-u zaprasza na montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II.  Przypominamy, że na prośbę Episkopatu Polski – po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na pomoc stypendialną dla najzdolniejszych, ale zarazem najbiedniejszych studentów i uczniów. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych do udziału w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec papieski o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 8.00 i po niej różaniec.
 4. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej po Mszy św. prosimy Róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:      * próba dla scholii w piątek o 16.00;           * młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30. * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele/ po różańcu/
 6. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Marka Kąckiego, Władysławy Zdebskiej, Roberta Palonek, Adama Stańdo, Krzysztofa Dziedzica, Jana Surmy, Rafała Koniecznego, Macieja Dyrek, Krzysztofa Burda i Jarosława Saroty..
 7. Także bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom z Rynku, Zalesia i Zadziela za solidne i sumienne prace porządkowe na Wzgórzu Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. Bóg zapłać wszystkim obecnym za życzliwość i wszelką pomoc. Dziękujemy także firmie „Asga” za uszycie i ufundowanie obrusa pod figurę M.B.Fatimskiej.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który zapoczątkuje tydzień modlitw za misjonarzy. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje – do dyspozycji Ojca św.         W naszej Parafii Słowo Boże wygłosi misjonarz ks. Wojciech Bukowiec pracujący na Ukrainie…
 9. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zewnętrznym przejawem naszej pamięci jest troska o groby i ogólny wygląd cmentarza. Dziękujemy Wam, że przez cały rok odwiedzacie groby i dbacie o ich czystość. Zmarli potrzebują też naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Stąd przez cały rok, w każdą niedzielę wypominamy ich imiona i wspólnie modlimy się o ich zbawienie. Wśród form pomocy zmarłym, względem których zaciągnęliśmy dług wdzięczności są: Msze św., wypominki i zyskiwanie odpustów. Wypominki można zamawiać tzw. listopadowe – czytane tylko w listopadzie albo całoroczne – czytane przed Mszą św. w każdą niedzielę. Za wszystkich zmarłych wymienionych z imienia i nazwiska będziemy odprawiać Msze św. zbiorowe we wszystkie piątki listopada. Kartki wypominkowe możemy zabrać po Mszy św. przy wychodzeniu ze świątyni. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.
 10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – także pracownikom Służby Zdrowia w dzień swego Patrona św. Łukasza / we środę/ – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 11. Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej organizuje we czwartek „Dzień Papieski” z kiermaszem kremówek i słodkości. Szczegóły na stronie Facebooka szkoły…
 12. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego”… Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św.… są także  wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 13. Na koniec smutna informacja: we wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Marianny Tabak z Trzciany. Polećmy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu……

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

również o konieczności sprawdzenia ważności składanych ofiar na cele utrzymania cmentarza.

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content