Ogłoszenia parafialne: 14.01.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024

Pan Bóg chce, abyśmy tworzyli wspólnotę. Ale w tej wspólnocie chce przyjść do każdego osobiście. On chce spotkać się z każdym z nas, chce mówić do każdego z nas, bezpośrednio do twojego i mojego serca. Otwórzmy więc nasze serca na to wyjątkowe spotkanie.

1. W II niedzielę zwykłą serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi..

3. We czwartek w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Modlitwą, a przede wszystkim przykładem zgodnego życia w naszych rodzinach, w parafii  i w całej ojczyźnie – bądźmy przykładem jedności wierzących w Chrystusa.

4. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.

5. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Henryka Węglarza, Tomasza Ferenca, Józefa Puto, Kazimierza Piecha, Jerzego Stabrawy, Mariusza Natanka, Pawła Dyrdała, Anny Borek, Marii Korta i Wiesława Bębenka.

6. Dziękujemy także wraz z Panem Stanisławem – naszym organistą – za ofiary od każdej rodziny składane raz w roku na comiesięczne utrzymanie p. organisty i kościelnego, służącego naszej wspólnocie parafialnej. Pan Stanisław informuje, że w ubiegłym roku  takie ofiary złożyło 483 domy na 578 wszystkich, w tym 11 rodzin z poza Parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i zrozumienie tych potrzeb…/ z tych danych wynika, że 96 rodzin takiej ofiary nie złożyło../

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

8. Akcja Katolicka przy naszej Parafii organizuje wyjazd do kina na film pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Wyjazd 25 stycznia / przyszły czwartek/ o godz. 17.00. Koszt 30 zł. Szczegóły podamy za tydzień.
9. Porządek wizyty duszpasterskiej:

poniedziałek – 15 stycznia 2024 r.

1. od godz. 14.00: Ujazd od P. Jana Kukli do P. Krzysztofa Kolasy (ministranci: K. Juszkowicz, J. Abu Hassan)
  2. od godz. 14.00: Glinik: od P. Stanisława Pijanowskiego do P. Roberta Bujaka (ministranci P. B. Jurgała, M. Jurgała)

wtorek  – 16 stycznia 2024 r.

1. od godz. 14.00: Zalesie, lewa strona od P. Pawła Judki (ministranci: D. Kukla, P. Kukla)
  2. od godz. 13.00: Zalesie, prawa strona od P. Piotra Watraka (ministranci: P. Burek, M. Długosz)

środa – 17 stycznia 2024 r.

1. od godz. 14.00: Ujazd od P. Krzysztofa Bębenka do P. Błasińskich (ministranci: F. Bryjak, J. Łukasik)
  2. od godz. 13.00: Trzciana Działy od P. Jana Bobek (ministranci: B. Mączka, A. Mroczek)

czwartek– 18 stycznia 2024 r.

1. od godz. 14.00: tylko Trzciana – Zarzecze, także domy za Hydrosprzętem w Trzcianie (bez domów z Ujazdu) od P. Pawła Chytrosia do P. Janiny Węglarz (ministranci: G. Dec, A. Kłósek)

piątek – 19 stycznia 2024 r.

1. od godz. 14.00: Ujazd –  Zarzecze od P. Adama Kukli, potem drogą w stronę P. Gumulińskiego, następnie domy koło P. Sowińskich (ministranci: J. Stańdo, F. Piwowarczyk)

sobota – 20 stycznia 2024 r.

1. od godz. 8.30: Trzciana Rynek, prawa strona od Państwa Sumara w stronę szkoły (ministranci: J. Cempura-K. Burek po połowie z  J. Stańdo, K. Dudziak)
  2. od godz. 8.30: Trzciana Rynek, lewa strona od. Pani Marii Kąckiej do P. Pawła Korola (ministranci: D. Krzysztofiak, Sz. Brzegowy)