Ogłoszenia parafialne: 13.10.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA – DZIEŃ PAPIESKI – 13.10.2024 r.

„Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” – temat tegorocznego Dnia Papieskiego jest niezwykle aktualny. Zawarte jest w nim przesłanie nadziei. Starość, cierpienie i w końcu śmierć wpisane są w nasz los, stanowią część historii każdego człowieka, podobnie jak jego przyjście na świat i młodość. Z Ewangelii starości i cierpienia uczymy się, że jesteśmy w ręku kochającego nas Boga. Wyszliśmy od Niego i zmierzamy do Niego.. Mądrość polega na tym, by przez życie wypełnione miłością i służbą przygotowywać się na ostateczne spotkanie z Nim. To On podtrzymuje naszą duchową młodość, która się nigdy nie starzeje i jest wstępem do życia, które nie będzie miało kresu.W

28 niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i zapraszamy do modlitwy.

W całej Polsce przeżywamy dzisiaj XXIV Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Przypominamy, że na prośbę Episkopatu Polski – po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na pomoc stypendialną dla najzdolniejszych, ale zarazem najbiedniejszych studentów i uczniów. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na ostatnie w tym roku – Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 15.00 Msza św. a po niej różaniec fatimski połączony z procesją wokół Kościoła z figurką M.B. z Fatimy. Będziemy się modlić za nasze rodziny i o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie…Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiejsza II niedziela miesiąca to także dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich Sponsorów, Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace inwestycyjne. W tym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe ciągów pieszych na naszym cmentarzu. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa na wszystkich alejkach wraz z nowymi obrzeżami. O szczegółach będziemy informować. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać! Ostatnio zakupiliśmy także nowy, wielofunkcyjny wzmacniacz do nagłośnienia kościoła, gwarantujący wysoką jakość dźwięku w kościele i na zewnątrz kościoła. Koszt zakupu 7.500 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Hydrosprzęt z Łąkty D. i dwóm anonimowym Sponsorom za ofiarę 6.000 zł. na zakup tego sprzętu.

Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych do udziału w tych nabożeństwach. W dzień powszedni różaniec codziennie o godz. 17.00 a po nim Msza św.

O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Janiny Węglarz i p. Cecylii Rusak.

Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu:

* młodzież z KSMu i lektorów – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie na siatkówkę;

* scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;

* młodzież z KSM-u – w piątek o godz. 19.30 na plebani;

* chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – w sobotę o godz. 9.00.

* ministrantów z klas VII – w sobotę o 10.00 w kościele.

W sobotę 19.10. – o godz. 18.15 z parkingu przy kościele wyjazd młodzieży na spotkanie dekanalne do Rajbrotu. Koszty wyjazdu pokrywa nasza Parafia. Do środy włącznie zgłoszenia i zgody rodziców do ks. Katechety. Zachęcamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu a szczególnie prosimy młodzież z klas VIII w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Adama Dębosza, Łukasza Wolaka, Jana Wolaka, Bogdana Babrala, Tomasza Piskorza, Dariusza Stawarza, Ireny Domagały, Grzegorza Grabowskiego, Grzegorza Łabędy, Małgorzaty Satały i Jana Łukasika.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który zapoczątkuje tydzień modlitw za misjonarzy. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje – do dyspozycji Ojca św.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zewnętrznym przejawem naszej pamięci jest troska o groby i ogólny wygląd cmentarza. Dziękujemy Wam, że przez cały rok odwiedzacie groby i dbacie o ich czystość. Zmarli potrzebują też naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Stąd przez cały rok, w każdą niedzielę wypominamy ich imiona i wspólnie modlimy się o ich zbawienie. Wśród form pomocy zmarłym, względem których zaciągnęliśmy dług wdzięczności są: Msze św., wypominki i zyskiwanie odpustów. Wypominki można zamawiać tzw. listopadowe – czytane tylko w listopadzie albo całoroczne – czytane przed Mszą św. w każdą niedzielę. Za wszystkich zmarłych wymienionych z imienia i nazwiska będziemy odprawiać Msze św. zbiorowe we wszystkie piątki listopada. Kartki wypominkowe możemy zabrać po Mszy św. przy wychodzeniu ze świątyni. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej – także pracownikom Służby Zdrowia w dzień swego Patrona św. Łukasza / w piątek/ – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

W zakrystii nabyć można najnowszą książkę naszego Ks. Profesora Antoniego Paciorka pt.: „Jezus z Nazaretu” – w cenie 55 zł. Książka w formie albumu, pięknie wydana i pięknie oprawiona / jest wystawiona na półce z gazetami/…warto ją mieć w swojej bibliotece albo też polecamy na prezent.

Szczęść Boże na kolejny tydzień!